Granice tego sportu stale się wyznaczają na nowo. Wyraźnym dowodem jest instalacja toru padel w Pałacu López, okazałym Pałacu Prezydenckim rządu Paragwaju w Asuncion, sklasyfikowanym jako „Skarb materialnego dziedzictwa kulturowego Asunción”.

Wyobraźcie sobie grę Emmanuela Macrona padel podczas swojego wolnego czasu w Pałacu Elizejskim ze swoim zespołem. To, co we Francji jest fikcją, jest teraz rzeczywistością w Paragwaju.

Santiago Peña, Prezydent Republiki Paragwaju, jest zagorzałym fanem padeldo tego stopnia, że ​​w samym Pałacu Prezydenckim zbudowano tor. Przy okazji A1 Padel Asuncion Open, Fabrice Pastor, dyrektor generalny toru, a także Maxi Arce i Franco Dal Bianco, numery jeden na torze, zainaugurowali to boisko w obecności prezydenta.

Santiago Peña jest kimś więcej niż tylko zawodnikiem i jego prawdziwym fanem padel. Było to widoczne podczas turnieju Open, który odbył się w tym tygodniu w Asuncion, gdzie był obecny ze swoją drużyną, w skład której wchodzili César Ramírez, minister sportu, Camilo Pérez, przewodniczący Paragwajskiego Komitetu Olimpijskiego i Víctor Pecci, doradca krajowy dla sportu, aby wziąć udział w finale.

Ze sportowego punktu widzenia Juani De Pascual i Gonzalo Alfonso pokonali numer jeden na torze, Maxi Arce i Franco Dal Bianco 6/2, 6/4. Dla Alfonso/De Pascuala jest to już trzeci tytuł w sezonie. Jako jedyna para w tym sezonie zdołała pokonać w finale Maxi Arce i Franco Dal Bianco.

Dziękujemy naszym przyjaciołom z „Relevo” za informacje i zdjęcia.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.