Było to ostatnie duże wydarzenie w 2023 roku we Francji i przynajmniej możemy powiedzieć, że nie zawiodło. Rzeczywiście, przez cały weekend w Tuluzie miał miejsce spektakl Padel Club podczas tych Mistrzostw Francji National 1 Interklub! Zapiekanka z padel Francuscy i bardzo dobrzy hiszpańscy gracze odbyli podróż do Oksytanii, gdzie mogliśmy zobaczyć bardzo ważne mecze i kilka niespodzianek. W końcu wszystko jest w środku Padel Décines, ośrodek położony na przedmieściach Lyonu, który zwyciężył w konkursie zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn, ale nic nie było łatwe!

Lyonowie znów to zrobili

Wszystko w-Padel-Chłopcy-zwycięstwa z Lyonu

Zespół z Lyon, utytułowany już w 2022 r., zrobił to ponownie w tym roku. Mając w swoich szeregach Francuza numer 1 Benjamina Tisona, ale także potrójnego mistrza Francji Johana Bergerona, czy Hiszpana Teo Zapatę, świeżo przybyłego z Włoch, gdzie przegrał w ćwierćfinale Milano Premier Padel P1, gracze All In Padel, którzy stanowili drugą drużynę zawodów, byli raczej dobrze uzbrojeni.

Mimo to „ludziom w bieli” nie było łatwo, którzy swoje pierwsze trzy rundy wygrali 2 do 1 (odpowiednio z Toulouse Padel Klub w All In Padel Sport i Padel Horyzont).

W finale było już spokojniej, faworyci dominowali nad zaskakującymi zawodnikami Padel Dotknij La Teste, który wyeliminował Wielkiego Padel Bordeaux (rozstawiony z numerem 1) w półfinale 2 punkty do 0. W meczu o trzecie miejsce Bordelais wygrało 2 punkty do 1 Padel Horyzont.

La zmontowane dziewczyny z All In Padel

Dziewczyny-All-In-Padel-zwycięstwo-Interklubów

Jeśli chodzi o kobiety, byliśmy świadkami interesującego finału z kilkoma zawodniczkami, które miały już na sobie niebieskie koszulki, oraz dwoma klubami, które przybyły na mecz z dużą pewnością siebie. Z jednej strony znaleźliśmy All In Padel, rozstawiony z numerem 4, który właśnie znokautował rozstawionego z numerem 1, Padelzastrzelił Caen; a z drugiej Tenis Padel Club Palavas, który właśnie odebrał głowę panującym mistrzom Francji ze Stade Toulousain.

W spotkaniu Palavas objął prowadzenie po pierwszym meczu wygranym 6/0 6/1. Z tyłu zostaliśmy zaproszeni na spotkanie ze smakami francuskiej drużyny, z Élodie Invernon / Wendy Barsotti z Palavas i Mélissą Martin / Alix Collombon z Lyonu. Nic więc dziwnego, że to Martin i Collombon wygrali mecz: 6/2 6/2.

Decydujący mecz nie mógł być bardziej interesujący: Ginier-Barbier / Pothier przeciwko Dardaine / Phaysouphanh. Niestety, podczas gdy jej para przegrywała 6/4 1/0, Marie-Amélie Dardaine doznała kontuzji kolana i była zmuszona wycofać się. Mocny cios dla zawodnika Palavasu, który, mamy nadzieję, szybko wróci do zdrowia.

Przegrywając 1 punkt do 0, gracze All In Padel udało im się znaleźć środki, aby wrócić i podnieść puchar. Stade Toulousain, nieuchronnie zawiedziony niemożnością utrzymania tytułu, będzie mógł pocieszyć się brązowym medalem, zdobytym kosztem Padelzastrzelił Caen.

Ten dublet All In kończy drugą edycję Nationale 1 Interclubs i ten bardzo dobry sezon padel w Hexagonie. Rok, który będzie świadkiem poziom rośnie niemal wszędzie, jak wyjaśnia Teo Zapata, a konkurentów będzie coraz więcej. Bardzo dobry prognostyk na przyszły rok, który zapowiada się jeszcze bogatszy w emocje!

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !