To jest wyjątkowe dla naszych tricolorów! W losowaniu głównym pierwszego FIP QSI TOUR będzie para w 100% francuska – Premier Padel, które za kilka dni odbędzie się w Doha. Podobnie jak w tenisie, organizatorzy mogą zapewnić Wild-Cardyi oczywiście jesteśmy zachwyceni, że Inzerillo i Maigret należą do szczęśliwców.

Przyznając Jérome'a ​​Inzerillo, obecny francuski nr 12: „To nieoczekiwane, ale oczywiście bardzo się cieszymy, że to otrzymujemy Wild-Card za główne losowanie, ponieważ nie mieliśmy gwarancji, że będziemy mogli wziąć udział w tym pierwszym turnieju FIP / QSI.”

I nie bez powodu: żeby się zakwalifikować, trzeba było mieć co najmniej 60 punktów, podczas gdy francuska para ma tylko 16… Z tą sumą nie byli nawet na pole position na liście oczekujących. Jest to zatem ogromna szansa, jaką oferuje Jérome i Adrien, którzy z pewnością pozostaliby na parkiecie bez tego Wild-Card ! Ponadto jest to okazja do zdobycia punktów, które będą bardzo ważne przy kolejnych turniejach Premier Padel.

W sumie organizacje dystrybuują sześć Wild-Cards:

  • Cztery w głównym losowaniu
  • Dwóch w fazie kwalifikacyjnej

W głównym losowaniu obok Maigret/Inzerillo wybrano trzy pary lokalne:

  • Mohammad Saadon / Abdulaziz Saadon
  • Abdulla Alhiji / Mohammed Abdulla
  • Jabor Al-Mutawa / Mohammad Al-Khanji

Należy zauważyć, że bracia Saadon są dobrze znani francuskiej publiczności z udziału w FIP RISE Canet-en-Roussillon.

W kwalifikacjach para egipska (Seif Abou Senna / Khaled Nagy) i para angielska (Samuel Jones / Christian Medina Murphy) mają szczęście.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.