Isaac Huysveld może mieć dopiero 17 lat, ale jego talent do padel jest niezaprzeczalny. Zawodnik francusko-belgijski bardzo obecny na torze FIP, ma już na swoim koncie sporo dobrych wyników. 460. zawodnik w międzynarodowym rankingu, jest nadzieją padel Belgijski.

Od 2020 roku Izaak jest częścią Team Nox i trenuje Akademii Nox, obok Pabla Crosettiego, trenera niejakiego Agustina Tapii. Pojechaliśmy się z nim spotkać.

Jego debiut w padel

Zacząłem na padel w 2019 roku, dzięki mojemu trenerowi tenisa. Grałem wcześniej dużo w tenisa, byłem nawet w pierwszej trójce w swojej kategorii w Belgii. I pewnego dnia grał mój trener padel w interclubie brakowało zawodnika i zapytał mnie czy jestem zainteresowany grą. Powiedziałem sam do siebie : "czemu nie".

Jak tylko zacząłem grać, od razu pokochałem ten sport. I w końcu tenis przestał mnie specjalnie interesować. I tak naprawdę wszystko zaczęło się dla mnie na Mistrzostwach Świata Juniorów w Castellon w 2019 roku.

Co sprawiło, że bardziej mi się podobało padel niż tenis, na tym polega gra. Już jesteś dwóch na dwóch i masz więcej zabawy: wolę grać z kolegą z drużyny, niż grać cały czas sam.

Co oznaczało dla ciebie podpisanie kontraktu z Nox?

Podpisałem kontrakt z Nox w 2020 roku, a w kwietniu przedłużyłem go na kolejne trzy lata.

PODPIS NOX ISAAC HUYSVELD

Dużo ćwiczę Akademia, sześć razy w tygodniu, w doskonałych warunkach, z bardzo dobrymi trenerami, m.in Trener Agustina Tapii.

Jego najlepszy występ turniejowy

Mój najlepszy występ miał miejsce w turnieju FIP w Belgii gdzie dotarłem do półfinału. W pierwszej rundzie wygrałem z Francuzami [Benjaminem] Grué i [Maxime] Forcinem. Potem wygrałem z Portugalczykami numer jeden, braćmi Deus. A w kwarcie wygrałem z belgijską parą numer 2. W pierwszej połowie przegrałem z bardzo dobrą hiszpańską parą, która miała punkt meczowy.

Psychicznie było to bardzo trudne ponieważ pierwszego seta wygrywamy 6/4, w drugim prowadzimy 5/3 i 40 punktów złota. Mój partner serwuje i zdobywa par 3, myślimy, że to już koniec, ale zawodnik po prawej stronie wychodzi i idealnie wrzuca piłkę do siatki... Z tyłu nie potrafimy się pogodzić z tym, że straciliśmy tę okazję.

„Wyjątkowa sprawa z moim ojcem”

Idąc dalej, najbardziej pomógł mi mój ojciec. Był ze mną cały czas, cały czas ze sobą rozmawialiśmy. To coś wyjątkowego, co łączy mnie z tatą. Robi wszystko, żeby było mi dobrze. Jestem naprawdę szczęśliwy, że mam takiego ojca., który jest równie zainteresowany moim sportem i moją karierą.

Belgijska selekcja seniorów: gol

Gram w drużynie młodzieżowej i mam kontakt z trenerem kadry narodowej mężczyzn. Trenowałem już z nimi kilka razy ale jeszcze nie miałem okazji się z nimi pobawić.

Naprawdę moim celem na rok 2024 jest znaleźć się w selekcji mężczyzn w Belgii.

Clément Geens i jego XNUMX/XNUMX finału w WPT

To naprawdę niesamowite, co zrobił. To coś, co ja też chciałbym pewnego dnia zrobić. Dla mnie marzeniem jest móc wziąć udział w finałowym losowaniu turnieju im World Padel Tour, na profesjonalnym torze. Mam nadzieję, że w mojej karierze też będę miał okazję to zrobić.

Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że w pierwszej rundzie mieli szczęście i zagrali z dziką kartą. Obaj Holendrzy grają dobrze, ale to nie jest tak, że zmierzą się z Lebronem/Galanem w pierwszej rundzie. Ale nadal musisz to zrobić, bo jest duża presja, jesteś w pierwszej rundzie, grasz w środku turnieju. Zagrali bardzo dobry mecz.

Jej cele na poziomie międzynarodowym

Wśród moich celów jest to, że do końca 2024 roku znajdę się w pierwszej setce w rankingu FIP. Oczywiście chciałbym znaleźć się w Top 100, ale będę to robił powoli i na początku naprawdę skoncentruję się na Top 200.

Zwłaszcza, że ​​nie jest łatwo dostać się do tego rankingu. Będę musiał dużo grać w Fip Rise i Fip Star, aby osiągnąć ten cel. A przede wszystkim będę musiał dobrze spisać się, aby odnieść sukces.

Josep Aymeric, jego obecny partner

Ostatnie FIPy, które zrobiłem, odbyły się z Josepem Aymericem. Zaletą jest to, że mieszka w tym samym miejscu i mogę z nim trenować codziennie. Dzięki temu możemy wspólnie wdrażać taktykę gry.

ISAAC HUYSVELD JOSEP AYMERIC

Mocne punkty, słabe punkty…

Bez wahania, moja mocna strona, to są salwy. I mój słaby punkt, Myślę, że to moja konsekwencja.. Kiedy w meczu panuje duża presja, może się zdarzyć, że się zgubię i zacznę grać nieregularnie. Nie dzieje się tak zawsze, ale czasami się zdarza.

Przykład, który przychodzi mi na myśl, to kolejny mecz FIP w Belgii, gdzie mieliśmy tę piłkę meczową. Myślę, że przegraliśmy ten mecz, ponieważ psychicznie nie otrząsnęliśmy się po stracie tego punktu. Bardzo trudno było nam zaakceptować fakt, że straciliśmy tę szansę, szczególnie w takim momencie.

Najtrudniejsze w padel

To, co jest dla mnie najtrudniejsze, to aspekt finansowy. Obecnie poszukujemy sponsorów, ponieważ udział we wszystkich turniejach jest bardzo skomplikowany. W dzisiejszych czasach wszystko jest bardzo drogie, hotel, samolot… Potem tam jesz, masz wszystko, co jest konsumpcją.

Wszystko na mój koszt. I chociaż mam sponsorów, którzy płacą za pewne rzeczy, nie ma nic za darmo. Dziś, jeśli chcesz zostać profesjonalistą, musisz mieć pieniądze, bo jeśli nie masz za sobą dochodów, nie możesz nic zrobić.

Powinieneś wiedzieć, że w FIP Tour, jeśli przegrasz w pierwszej rundzie, nie masz Nagrody pieniężne. W drugiej turze tak, ale to niewiele. Ledwo masz sto euro, to nic. Bo płacisz za rejestrację na turniej, samolot, hotel. To naprawdę bardzo skomplikowane.

Kolejne terminy

Tam dla mnie kolejnymi zawodami są mistrzostwa świata juniorów w Paragwaju. Zamierzam grać z reprezentacją Belgii i Postaramy się w tym roku dostać do Top 6. W Meksyku było to bardziej skomplikowane, ponieważ w grupie spadliśmy na 1. i 3. miejsce, więc tam naprawdę postaramy się rozegrać jak najlepszy turniej i aby uzyskać dobry wynik !

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.