Po zwycięstwie w Walencji, Superpibes przybyli z wielką pewnością siebie na BNL Italy Major. W ten wtorek Argentyńczycy co wszyscy oczywiście widzą w półfinałach, musieli walczyć do trzeciego seta, aby uwolnić się z pułapki Leal/Diestro.

Późniejniespodziewana eliminacja Momo i Sanyo, nie uszliśmy daleko od wielkiej sensacji w stolicy Włoch!

Wyczuwalne napięcie i miażdżące ciepło

Od pierwszej rundy Superpibes są zaskoczeni. Leal i Diestro są w świetnej formie, pokazali to dobrze w pierwszej rundzie, wygrywając z Javierem Rico i Leo Augsburgerem 6/0 6/2. Hiszpanie są pewni siebie i od początku pierwszej rundy udaje im się odskoczyć. Podopieczni Carlosa Pozzoniego nie mogą się odbić i ostatecznie poddają seta 6/4.

Martin Di Nenno i Franco Stupaczuk znajdują się w delikatnej sytuacji. Upał zaprasza na środek Foro Italico, a nerwy są na krawędzi, ale Superpibes znajdują niezbędne środki, aby odwrócić sytuację. Bardziej przenikliwi niż w pierwszym secie, Martin i Franco odzyskują moc. Tym razem role się odwracają i to hiszpańska para musi stawić czoła atakowi Superpibes. Tym ostatnim udaje się wszędzie wyrównać do seta: 6/3.

Leal - Diestro Włochy Major
©PierwszyPadel

Epicki trzeci set

Ale Javi Leal i José Antonio Diestro nie powiedzieli ostatniego słowa. Walka jest zacięta, a wyrzeczenie się Hiszpanów w każdym punkcie jest niezwykłe. Javi i José rzucają się na wszystkie piłki i robią wrażenie w obronie. Superpibes wracają na swoje tory i pod presją przeciwników przełamują się na 3/2.

Publiczność to czuje, Stupa i Di Nenno zamierzają się poddać. Zmiana stron trwa, każda drużyna spędza czas na swojej ławce i czujemy całą presję, która ciąży na obu Hiszpanach. Może za duże ciśnienie? Jak dotąd Leal i Diestro byli doskonali, ale gdy służą do prowadzenia 5/2 w decydującym secie, w końcu się załamują i popełniają błędy. Stupa i Di Nenno wykorzystują ten moment słabości, by powrócić do równości. Podopieczni Carlosa Pozzoniego będą mieli nawet break pointa, by objąć prowadzenie, ale hiszpańskiej parze udaje się to odrzucić.

Franco Stupaczuk Włochy Major
©Premier Padel

Losy spotkania rozstrzygną się w tie-breaku. Bardziej wpływowi Di Nenno i Stupa wykorzystują przewagę i prowadzą 5/2. Leal i Diestro nie poddają się i wracają. Po zdobyciu punktu meczowego Hiszpanie zdobędą nawet jeden. Pod presją Martin i Franco przedłużają napięcie i cudem ratują punkt, który mógłby wypchnąć ich przeciwników na ósme miejsce.

Wreszcie trzeci punkt dopasowania jest właściwy dla Superpibes, którzy wydostają się z pułapki Leal / Diestro, z tym zwycięstwo w bólu 4/6 6/3 7/6 (10/8 w tie-breaku).

Podopieczni Carlosa Pozzoniego w 1/8 finału zmierzą się z Lijo/Semmlerem lub Nieto/Sanzem.

Aby śledzić kolejne spotkania dnia jest tylko tutaj

Wincenty Gallie

Fan piłki owalnej, okrągłej, ale i sportów rakietowych, ukąsił go padel w młodości w Galicji. Vince, równie dobrze czując się przed kamerą, jak i za mikrofonem, będzie mógł wnieść swoją wizję i doświadczenie jako fan małej żółtej piłki.