Nowy temat poruszony przez FFT wokół liczenia punktów na padel. Chociaż temat ten jest bardzo dobrze znany, istnieją pewne specyfiki.

Na czym polega punktacja padel ?

To tak samo jak w tenisie: „15” gdy para zdobywa punkt, „30” gdy zdobywa drugi punkt w partii, „40” za zdobycie trzeciego punktu. Zasada „decydującego punktu” może, ale nie musi, mieć zastosowanie przy wszystkich 40 zamiast zasady przewagi.

Jak przekłada się zastosowanie zasady punktu decydującego?

„Remis” (40 wszystkich), para odbierająca wybiera, po której stronie punkt zostanie zaatakowany. Odbiorcy nie mogą zmienić pozycji, aby otrzymać ten decydujący punkt. Para, która zdobędzie decydujący punkt, wygrywa partię.

Uwaga: w grze mieszanej odbierający musi być tej samej płci co serwujący.

Jak przekłada się zastosowanie zasady przewagi?

W przypadku remisu 40/40, następny zdobyty punkt będzie nazywany „Przewagą”: albo para, która właśnie zdobyła przewagę, zdobywa następny punkt i wygrywa partię, albo para przeciwna wygrywa następny punkt i w takim przypadku wraca do 40/40 i tak dalej, aż para zdobędzie dwa kolejne punkty i wygra partię.

• Format C1: 2 sety do 4 gemów (decydujący mecz na 4/4) / 3 set = super decydujący set na 10 punktów
  • Format C2: 2 sety do 4 gemów / 3 set = super decydująca partia do 10 punktów, z decydującym punktem (decydująca partia 4/4)
  • Format D1: 1 zestaw do 9 gier (decydujący mecz na 8/8)
  • Format D2: 1 set do 9 gemów (decydujący mecz 8/8) z decydującym punktem
  • Format E: 1 set do 10 punktów (format zarezerwowany dla turniejów P 25)

Jaka jest różnica między tie-breakiem a super tie-breakiem?

• Dogrywka: para, która jako pierwsza zdobędzie 7 punktów z dwupunktową różnicą, wygra rundę (w przypadku remisu w sumie po 6 punktów, dogrywka będzie kontynuowana do momentu uzyskania przez parę 2-punktowej przewagi ) .
  • Super dogrywka: para, która jako pierwsza zdobędzie 10 punktów z różnicą dwóch punktów, wygra rundę