Le padel to sport, w którym gra się w wieku 4. I nieuchronnie są pozycje, które będą skuteczniejsze w stosunku do niektórych ciosów. W obliczu przeciwnika, który ma zamiar skoczyć, Romain Taupin z Padelonomika, daje nam swoją radę, aby umożliwić optymalny powrót do zdrowia.

Jak ustawić i poruszać się w obronie, gdy przeciwnicy mają zamiar podbić?

pozycjonowanie obrony przed rozbiciem padel

Idealna pozycja to ta pokazana na schemacie po lewej stronie. Każdy obrońca musi ustawić się przed linią, blisko swojego bocznego okna, pozostawiając pustą przestrzeń na środku pola (co będzie całkiem możliwe do obrony w przypadku zwodu przeciwko szpicowi).

Z tej pozycji możesz zobaczyć na centralnym i prawym diagramie pożądane ruchy, które należy wykonać jako zespół, aby rozwiązać najbardziej klasyczne sytuacje smeczowe.

W obliczu PAR 3 gracz po prawej musi bezwzględnie podążać za graczem po lewej, który będzie w stanie przewidzieć i wyjść. Jeśli piłka nie wyjdzie, następny partner może ją odzyskać. Są to automatyzmy, które należy mieć, gdy gra ewoluuje. W parze bardzo ważne jest, aby móc poruszać się razem.

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.