Aby zostać profesjonalistą padel, nie ma wyboru, najpierw musisz wziąć udział w konkursie i zobaczyć, ile jesteś wart w porównaniu z najlepszymi graczami w swoim kraju. A potem ruszaj na międzynarodowe zawody.

Oto nasze wskazówki.

Prowadź zdrowy styl życia

Jesteś młody i myślisz, że jesteś niezniszczalny? Szybko zrozumiesz, że start na profesjonalnych torach wymaga bardzo dobrej kondycji fizycznej. Obecny kapitan francuskiej drużyny męskiej, Pablo Ayma, był co najmniej jednoznaczny w tej kwestii:e padel nowoczesny stawia na fizyczność. Wymiany są coraz trudniejsze, a kolejność meczów sprawia, że ​​trzeba być cały czas gotowym".

Jeśli jesteś dobry, ale nie potrafisz pokonać dystansu, będziesz miał duże trudności ze znalezieniem partnera. A twoi przeciwnicy będą wiedzieć, którą dźwignię nacisnąć. Więc postaw wszystkie swoje szanse na swoją stronę, aby być w dobrej formie!

Jedź do Hiszpanii i graj w turniejach międzynarodowych

Jeśli spojrzymy na to, jak postępują najlepsi francuscy gracze, zobaczymy, że w takim czy innym czasie wyjechali do Hiszpanii. Nie ma wyboru, ponieważ rozgrywa się tam wiele turniejów i są tam najlepsi zawodnicy i trenerzy. Zaplanuj więc przerwę po drugiej stronie Pirenejów, aby znaleźć rytm i skorzystać z rad mędrców padel Świat.

Obecnie istnieją 3 profesjonalne tory: World Padel Tour kto przejął od Padel Profesjonalna wycieczka, Premier Padel, który stał się oficjalnym obwodem Międzynarodowej Federacji Padeli APT Padel Wieża, którą nosi pasjonat Fabrice Pastor.

Aby zobaczyć, ile jesteś wart na arenie międzynarodowej, będziesz musiał przejść przez te tory i sprawdzić się. Rywalizacja jest szczególnie zacięta, dlatego graczom próbującym przygody radzimy dać sobie przynajmniej rok czasu na znalezienie rytmu.

Zdobądź sponsorów

Marki szukają widoczności. Ale dzisiaj jest wielu graczy, którzy dużo grają. Jak więc zrobić różnicę z sąsiadem? Po pierwsze, musisz grać jak najwięcej. Im więcej grasz, tym lepiej dla marki jest wsparcie.

Wtedy oczywiście musisz być w stanie uzyskać pewne rezultaty. W przeciwnym razie nie ma zainteresowania markami. Dlatego wielu graczy zaczyna prawie bez sponsora i zdobywa trochę w ciągu roku, po tym, jak udowodnili, że są poważnymi graczami, zdolnymi do osiągnięcia pewnych wyników.

Aby skontaktować się z głównymi aktorami padel Francuski, to się dzieje ICI.

Miej odpowiedniego partnera

Temat cykliczny na wszystkich poziomach. Często szukamy partnera, który nam odpowiada. Problem polega na tym: czy jesteśmy wystarczająco klarowni w stosunku do naszego własnego poziomu? Niełatwe do poznania. Juan Lebron wyjaśnił, że konieczne było również posiadanie „trochę szczęścia” ewoluować na najwyższym poziomie, ponieważ koniecznie”jesteśmy zależni od siebie i na odwrót".

Musisz też być na podobnych projektach. I tu też nie jest to takie proste, bo życie startującego profesjonalnego zawodnika jest szczególnie niebezpieczne i drogie...

Powodzenia!

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.