Jean-Thomas Peyrou, dyrektor ds Piękny plan gwiazdy FIP, dzieli się z nami organizacją tego turnieju, który odbędzie się w listopadzie w Mauritius. Wraca w szczególności do swojej współpracy z Fabrice Peroux i ich ambicji promowania tego sportu na wyspie..

Spotkanie z Fabrice'em Peroux

„Powstanie tego turnieju było spotkaniem z Fabrice'a Peroux, który ma trochę takie samo imię jak ja! W swojej misji wewnątrzIsla Padel, naprawdę miał ochotę stworzyć międzynarodowy turniej, aby rozwijać padel na Mauritiusie. Bardzo szybko, dzięki mojemu doświadczeniu w FIP Rise w Bordeaux, a teraz w organizacji Premier Padel P2 w Bordeaux, poprosił mnie o zorganizowanie tego turnieju.

Pierwszą rzeczą było zgromadzenie wszystkich naszych partnerów, a tutaj Mauritius korzysta z ludzi, którzy błyszczą w środowisku przedsiębiorczości i którzy naprawdę chcą oferować turnieje na bardzo wysokim poziomie i rozwijać się z roku na rok. Stosunki z Międzynarodową Federacją padel są bardzo dobrzy i mocno wierzą w organizację tego turnieju. Będzie mnóstwo miłych niespodzianek, nie powiem wszystkiego, ale chcemy zaoferować graczom coś na wysokim poziomie pod względem odbioru i gościnności dla graczy, z bardzo wysoką jakością usług, godną największych międzynarodowych turnieje.” 

Ekscytujące wyzwanie

„Miałam okazję pojechać na Mauritius w listopadzie z Mélissą Martin i naprawdę czujemy tam zapał. Poza tym naprawdę zakochałem się w tej wyspie, ludzie są cudowni, mogłem zobaczyć niesamowitą obsługę hotelową i prawdziwy rozwój padel. Myślę, że w tej chwili najtrudniejszą rzeczą jest ściągnięcie ludzi na stoki. Są na samym początku, na razie wyłaniają się pewne obszary po prawej, po lewej stronie, ale ja mocno w to wierzę padel na Mauritiusie. Głęboko wierzę, że organizując tego typu wydarzenie uda nam się przybliżyć praktykę jak największej liczbie osób.

Wreszcie, co może być lepszego niż międzynarodowy turniej, czy to we Francji, czy w innych krajach, aby ludzie chcieli spróbować tego sportu? Przez cały tydzień będziemy oferować mnóstwo zajęć i kursów. Poza turniejem międzynarodowym celem jest tak naprawdę uczestnictwo w rozwoju tego wspaniałego sportu na Mauritiusie. 

Tor na Mauritiusie

Piękny plan gwiazd FIP 2024

Od kilku dni jest to oficjalne stanowisko Międzynarodowej Federacji ds padel potwierdził Piękny plan gwiazd FIP 2024. To bedzie turniej mężczyzn i kobiet Kategoria Gwiazda FIP, Z 12 500 € nagród pieniężnych w poszczególnych kategoriach.

To zajmie miejsce z 11 17 2024 listopada w znakomitym klubie Isla Padel, wspaniały ośrodek z 5 ląduje gdzie możemy wyjść na wszystkie stoki, z ośrodkiem poniżej, na którym naprawdę przygotujemy się do turnieju tego typu.

Warunki są po prostu idealne, postaramy się rozegrać mecze pod koniec dnia. Będziemy mieć elastyczność czasową w ciągu tygodnia, co pozwoli nam naprawdę zaoferować doświadczenie podczas tego turnieju. Miejsce jest wspaniałe, z czymś w rodzaju pomnika pośrodku, czymś w rodzaju komina, który chronił trzcinę cukrową. Tworzy coś w rodzaju świątyni pośrodku terenu. Klub jest wyjątkowy, ma bardzo wysokiej jakości udogodnienia, jest tam restauracja, przebieralnie, prawdziwy profesjonalny sklep i wioska marki. Jak widać strona jest idealna na tego typu wydarzenia.

To naprawdę testament Fabrice'a Peroux że pomogłem wraz z Mélissą Martin stworzyć jej klub i rozwijać akademię. Jego pragnieniem było stworzenie międzynarodowego wydarzenia, które będzie trwałe i sprawi, że klub będzie się rozwijał. To naprawdę ktoś, kto błyszczy na wyspie i w co mocno wierzy padel. Kto lepiej od niego rozwinie praktykę na Oceanie Indyjskim?

Będzie to pierwszy taki przypadek w historii padel że na Oceanie Indyjskim odbędzie się międzynarodowy turniej i bardzo się cieszę, że mogę być częścią tej przygody. Mamy szczęście, że podpisaliśmy duże umowy partnerskie, za co szczególnie dziękuję tej firmie Nowatera kto jest deweloperem.

Musisz zrozumieć, że to klubIsla Padel jest w Smart city, miasto w budowie, a Novaterra będzie nosić nazwę turnieju od miasta Beau Plan, będzie wówczas „Piękny plan gwiazdy FIP”. To właśnie pozwala nam na dużą swobodę organizacyjną iw przypadku rządu Mauritiusa: wyraźnie czujemy chęć rozwijania praktyki. Oczekiwanymi zawodnikami niewątpliwie będą członkowie francuskiej pierwszej dziesiątki, francuska drużyna, ale także hiszpańscy gracze.

Le padel zyskuje popularność na Mauritiusie

Jest mnóstwo fanów padel na Mauritiusie. Wyspa Reunion znajduje się kilka minut samolotem od Isla Padel. Widzieliśmy już entuzjazm, jaki może budzić ten sport na turniejach Reunion. A poza tym myślę, że to dla nas naprawdę wielkie wyzwanie, aby przedstawić ten sport jak największej liczbie osób, aby ludzie go pokochali. padel wszystkim ludziom, ale także wszystkim pasjonatom.

Mauritius jest wciąż na samym początku. Z prawdziwym entuzjazmem tworzą własny tor turniejowy, a ja chcę wnieść do nich ten nieco profesjonalny akcent. Co może być lepszego niż posiadanie 100 najlepszych na świecie i najlepszych francuskich graczy, którzy będą dawać popis przez cały tydzień podczas takiego turnieju?

A wtedy też nie będę sam, zespół Padel Magazine będzie podróżować ze mną, królem FIP David Mateo będzie również tam, aby pomóc mi w organizacji. W klubie pracuje cała armia wolontariuszy, ludzi z pasją, którzy pomogą nam mistrzowsko przygotować się do tego turnieju i jestem zachwycony. 

Jt Peyrou Clement mówi Big Padel FIP Rise Bordeaux 2023

Jego rady dotyczące organizacji turniejów

Widzimy wiele międzynarodowych turniejów, FIP, które odbywają się we Francji, ale także na całym świecie. Wiele turniejów w zeszłym roku musiało zostać odwołanych z powodu braku środków lub braku budżetu. Uważam, że bardzo ważne jest, przynajmniej na podstawie mojego małego doświadczenia z FIP Rise w Bordeaux, aby rozpocząć przygodę i stworzyć prawdziwy biznesplan.

Wierzę, że dla klubów, dla struktur tego typu turniej musi być opłacalny, a pierwszym ogniwem w łańcuchu jest tak naprawdę skupienie wszystkich partnerów. Fabrice wykonał niezwykłą robotę, gromadząc wszystkich przy stole. Wystarczyło, że nacisnąłem przycisk, żeby chcieli z nami pojechać. I Piękny plan gwiazdy FIP odbędzie się w listopadzie z prawdziwym pragnieniem, aby w roku 2, roku 3, roku 4 awansować w kategorii: Złoto FIP, Platyna FIP... Jesteśmy naprawdę bardzo wspierani przez Międzynarodową Federację i wszystko będzie zależeć również od kalendarza i wielu innych parametrów, ale w każdym razie chcemy zaoferować bardzo ładną gwiazdę FIP w listopadzie na Mauritiusie. 

Doriana Massy’ego

Nowy zwolennik padel, Fascynuje mnie ten dynamiczny sport, który łączy w sobie strategię i zwinność. znajduję w padel nową pasję do odkrywania i dzielenia się z Tobą na Padel Magazine.