Minęło dużo czasu, odkąd ostatni raz widzieliśmy Jérémy’ego Ritza na stokach podczas P2000. Ostatni raz dwa lata temu Padel Skyline Paryża. Od tego czasu nie widywaliśmy zbyt często byłego zawodnika drużyny francuskiej na francuskich stokach. Ale już od jakiegoś czasu na niektórych modelach P500 i P1000 pojawia się nazwisko Jérémy Ritz.

Powrót do rywalizacji, bez prawdziwych ambicji w tym P2000 4Padel Strasburg, dostarczony dawny francuski numer 6 przy mikrofonie Padel Magazine. Pomiędzy anegdotami i szczerymi dyskusjami partner Thomasa Mitjany ma wiele do powiedzenia.

Fałszywy skok do Thomasa Mitjana, nie urażony

Mam Thomasa Mitjanę, który poprosił mnie o wzięcie udziału w turnieju. Od dawna mówiliśmy, że to zrobimy. Skorzystałem więc z okazji i jestem bardzo szczęśliwy, że tam jestem. Tym bardziej, że z Thomasem mieliśmy już grać w Paryżu (P1000 Lesigny) miesiąc temu i tak się nie stało. Więc oto jesteśmy, oto jesteśmy.

Mam nadzieję, że nie chowa urazy i nie zemści się na mnie. Ponieważ pochodzę z daleka. Mam więc nadzieję, że przyjedzie i będzie w dobrej formie.

Jego historia z drużyną francuską

Dokonałem dwóch wyborów [w drużynie francuskiej] Zostałem wybrany jako ósmy zawodnik w Paragwaju i wtedy było dla mnie jasne, że mam niewielkie szanse na grę. Podjąłem więc decyzję, że nie będę jechać.

Bardzo lubię grać padel, po obejrzeniu gry innych, trochę mniej, więc to doświadczenie mnie nie kusiło.

Ritz padel

Jego ambicje, jego przyszłość

Wybór senior+: to zabawne, bo odkąd przyjechałem, mówiono mi o tym już 2-3 razy. Nie, szczerze, dobrze się bawię, gram z przyjaciółmi. Thomas to facet, którego naprawdę lubię, więc jestem bardzo szczęśliwy, że mogę z nim grać.

Szczerze mówiąc, w ogóle mnie to nie interesowało. Nie mówię nie, bo to świetna rzecz i zawsze są to szalone doświadczenia. To są chwile, których nie zapominamy. Potem po raz pierwszy wracam na duży turniej. Nie robiłem P1500, P2000. To pozwoli mi trochę zmienić położenie.

Obecny poziom padel francuski

Nadal jest kilku chłopaków, którzy stali się profesjonalistami i grają lepiej. Ale poza tym wydaje się, że stał się dość gęsty. Widzę trochę nowych chłopaków. Myślę o tych, którzy są w Hiszpanii: Dylanie, Julienie, Manu, Philu. Wszyscy ci goście, którzy wydają się grać naprawdę dobrze. Ale nigdy przeciwko nim nie grałem.

Nie sądzę, żeby obecny poziom był rewolucyjny w porównaniu z tym, co było 2-3 lata temu. Z drugiej strony gra coraz lepiej. Znam trochę Timéo [Fonteny'ego], przyjeżdża mnóstwo młodych ludzi, którzy będą grać coraz lepiej. To wymaga czasu, ale będzie to następować stopniowo.

Top/Flop z padel francuski

Szczyt : Dobry przykład jest tutaj, w Strasburgu. Przyjechałem cztery lata temu, były 3-4 pola. Teraz jest ich 12. Wcześniej był futbol, ​​teraz nie ma żadnego. Widzimy coraz więcej lądu. Szczerze mówiąc, rozwój padel, to nadal idzie dość szybko.

Flop : Znajdujemy wiele komentarzy na temat rankingu, to coś, co bardzo interesuje ludzi. Osobiście uważam, że piramida punktów jest zbyt gładka. Niezależnie od tego, czy zajmiesz 4., czy 7. miejsce, zdobędziesz prawie taką samą liczbę punktów. Myślę, że powinniśmy bardziej nagradzać tych, którzy zajdą daleko w turniejach.

Ogólnie rzecz biorąc, jesteśmy dzisiaj świadkami szalonych rzeczy. TO World Padel Tour, Roland Garros. Szczerze mówiąc, jest mnóstwo nowości. Kiedy zaczynałem siedem lat temu, nie było prawie nic.

Nowy klub w przyszłości?

Le padel, to coś, co zawsze mnie fascynowało. Tam musiałem się od tego oderwać, zająłem się innymi rzeczami. Zatem ponowne założenie nowego klubu nie jest czymś, o czym intensywnie myślę. Ale oto jest, jeśli jest taka możliwość. Nie powstrzymam się przed zrobieniem czegoś ponownie w nadchodzących latach.

Natomiast zupełnie mi się już nie chce pracować wieczorami, w weekendy, jak szaleńcy. Co potrafiliśmy robić przez lata, gdy byliśmy młodzi. Zatem zrobię to ponownie tylko wtedy, gdy znajdę środowisko pracy, które pozwoli mi utrzymać dzisiejszy styl życia.

Mecze można śledzić na żywo Padel Magiczny telewizor :

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.