Później niespodziewane ogłoszenie Benjamina Tisona, teraz kolej na kogoś innego filar francuskiej drużyny padel zakończyć karierę zawodową: Jérémy Scatena.

Kultowy gracz padel Francuski, autentyczny, który nie pozostawia nikogo obojętnym, Niçois powrócił do swojej bardzo starej kariery... Dawno, dawno temu: Jérémy Scatena.

8-krotny mistrz Francji!

"Ja zacząłem le padel w 2006 r. dzięki Jean-Noëlowi Grindzie i Nalle, który wiele mnie nauczył na początku mojej kariery i sprawił, że pokochałem ten sport, który stał się moim życiem.

W tym czasie padel był bardzo słabo rozwinięty i bardzo szybko grałem dla francuskiej drużyny od 2008 roku. Od 2009 roku wraz z Robinem Hazizą byliśmy mistrzami Francji każdego roku, z wyjątkiem 2012 roku (Haziza/Ritz), aż do 2017 roku. Byliśmy wicemistrzowie Europy w Rzymie w 2019 roku, rok, w którym Hiszpania nie uczestniczyła. Nawet jeśli w 2015 r. nie były obecne także narody, to Francja była Mistrz Europy w Holandii w 2015 roku".

światowa drużyna francja

Karierę zawodową rozpoczynającą się w 2018 roku…

„Swoją karierę zawodową rozpoczęłam w 2018 roku o godz World Padel Tour z Jaen, od którego zaczęła się moja przygoda. W 2019 roku znalazłem się w pierwszej setce turnieju WPT, a w 100 roku zająłem 2022. miejsce w rankingu FIP i zdobyliśmy jedyny brązowy medal turnieju WPT padel français.

Le padel wywołał u mnie niesamowite emocje. Przez całą moją karierę te emocje i uczucia były moją siłą napędową i energią, pozwalając mi zajść znacznie dalej, niż kiedykolwiek sobie wyobrażałem.

Jérémy Scatena ucisza ręce i milczy

Chciałbym skorzystać z okazji, aby podziękować osobom, które mnie wspierały i towarzyszyły, a które w niektórych momentach wierzyły we mnie bardziej, niż ja sam w siebie. Dziękuję mojej rodzinie, Damienowi Langloisowi, Nalle, Jean-Noëlowi Grindzie, moim trenerom Colo Prado, Nicolasowi Gavino, Xavi Figolsowi i oczywiście Pablo Ayma, a także Jean-Michelowi Pequery’emu za część mentalną.

Dziękuję także wszystkim moim partnerom, którzy pozwolili mi się tam dostać: Robinowi Hazizie, Nicolasowi Suescunowi, Marcowi Bernilsowi, Adriá Mercadal, Benjaminowi Tisonowi, Johanowi Bergeronowi i wszystkim innym.Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.