Stopniowo emblematyczni gracze padel Francuzi się kłaniają. Po Benjaminie Tisonie i Jérémym Scatenie, którzy pod koniec 2023 roku zdecydowali się zakończyć karierę, Jessica Ginier ogłasza, że ​​pozostał jej już tylko rok jako zawodniczki. Przy tej okazji rozmawiamy z Lyonnaise, który niedawno zdecydował się rozstać z Lucile Pothier.

Nowa para z Carlą Touly

„Będę faworyzował turnieje międzynarodowe. za ten ostatni duży rok padeli będę powiązany z Carlą Touly.

Rozstanie z Lucile to wybór. Chcieliśmy spróbować przygody z Carlą, bo dobrze się znamy. Rok 2024 będzie moim ostatnim rokiem, a Carla bierze udział w międzynarodowych wydarzeniach. Okazuje się, że życzę sobie, właśnie na ten ostatni sezon w padeldać z siebie wszystko, zajść tak daleko, jak to możliwe i zobaczyć, co da się zrobić. Carla i ja powiedzieliśmy sobie, że z pewnością był to właściwy czas i szansa dla nas obojga, aby spróbować czegoś bez stawiania sobie żadnych celów.

Touly i Ginier w tenisie

Jeśli chodzi o treningi, Carla jest w Barcelonie, a ja w Lyonie, ale postaramy się trenować razem. Czasem się przeprowadzę, czasem będzie odwrotnie.

Pojadę także z Carlą na Mistrzostwa Francji w 2024 roku. Zwykle będą to moje ostatnie Mistrzostwa Francji. Być może z Carlą uda nam się również dostać do National 1 z All In. Nie jest to jeszcze pewne na 100%, ale jeśli ona zagra w All In, z pewnością zagramy razem, w zależności od wyborów kapitana drużyny i przeciwników.

Pierwszeństwo na trasie FIP Tour i Premier Padel

„Spróbuję też przejechać tor Premier Padel, w tym etapy P1, P2 i Major, jeśli to możliwe. Francja będzie mniej priorytetowa, ale na pewno zrobię jeden lub dwa P2000, w zależności od kalendarza międzynarodowego. Chcę w pełni wykorzystać kartę FIP Tour i starać się zdobywać punkty, aby móc grać w Rzymie, na Rolandzie i w największych międzynarodowych turniejach.

Dla mnie to ostatni duży rok padel i postaram się połączyć wszystkie składniki, aby zajść tak daleko, jak to możliwe, i zobaczyć, jak daleko uda mi się zajść. Jeździłem głównie na torze francuskim przez sześć lub siedem lat, więc spróbujemy zobaczyć, co da się zrobić na torze międzynarodowym. Dzięki temu nie będę niczego żałować.

Ginier Pothier na Rolandzie Garrosie

Mam nadzieję, że w 2024 roku nadal będę częścią przygody francuskiej drużyny, ale z pewnością będzie to dla mnie ostatnia przygoda.

W życiu rodzinnym i pracy trzeba dokonywać wyborów, dlatego daję sobie ten ostatni rok. Wtedy zostanę w padel, mógłbym nadal brać udział w niektórych turniejach regionalnych. Ale życie gracza padel na dzisiejszym poziomie to się skończy.

Przygoda z Carlą zaczyna się w Szwecji. Oczywiście życzę powodzenia Lucile, z którą świetnie się bawiłem. Dziękuję jej i życzę powodzenia na przyszłość.”

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !