Po wyjątkowym ćwierćfinale, krok był za wysoki dla Lucille Pothier i Thomasa Leygue. Nasi niebiescy przegrali nieznacznie, w dwóch setach 7:6, 6:3 z rozstawioną z numerem 1 hiszpańską parą Canovas / Santigosa, która awansowała do finału.

Pierwsza inning rozpoczął się od mocnego startu dla obu drużyn, które w tym meczu idą cios za cios. Każda z drużyn utrzymywała swoje zagrywki do momentu zakwestionowania seta w decydującym meczu. Tie-break płynnie prowadzony przez młodych Hiszpanów, którzy szybko prowadzili 5:1, zanim wygrali ten tie-break. Ale pierwszy set służył jako trompe-l'oeil, z parą hiszpańską bardzo dobrze grającą w serwisach i parą francuską, która musiała walczyć. Świadczy o tym 20 punktów więcej zdobytych przez Canovasa/Santigosę w całym meczu.

Po bardzo wczesnej przerwie w drugim secie Hiszpanie szybko prowadzili 2:0. Późna przerwa, której nasze siniaki nigdy nie były w stanie wypełnić. Nowa przegrana gra serwisowa zakończyła niestety piękny kurs naszej Francuzki, która przegrała 6/3. Przed nimi jednak jeszcze mecz o brązowy medal, który jutro rozegrają z inną parą hiszpańską Martinez/Gala, która przegrała w kompletnie szalonym pojedynku w 3 setach z włoską parą Cassetta/Sussarello.