Niemal historyczny sukces PiS padel Francuzi podczas Igrzysk Europejskich, a Thomas Leygue i Lucile Pothier sprawili niespodziankę, kwalifikując się do półfinałów. Francuska para zmierzyła się z potężną portugalską drużyną, składającą się z Miguela Deusa i Catariny Vileli, którzy zajęli trzecie miejsce w turnieju.

Mecz był prawdziwą bitwą. Ostatecznie to Portugalczykom udało się wygrać pierwszego seta 7:5. Nie powstrzymało to jednak Leygue'a i Pothiera, którzy z determinacją kontynuowali walkę.

leygue pothier deus portugal francja gry europejskie

W drugim secie francuska para pokazała całą swoją determinację i zdołała przejąć kontrolę nad meczem i wygrała drugiego seta wynikiem 6:3, doprowadzając tym samym mecz do remisu.

Trzeci set był zdominowany przez Leygue i Pothier, którzy cały czas wywierali presję na przeciwnikach. Ich solidna i agresywna gra zaowocowała imponującymi wynikami, dzięki którym wygrali ostatniego seta 6:2. Zasłużone zwycięstwo francuskiej pary, która pozostała skoncentrowana i zdeterminowana przez cały mecz.

Po raz pierwszy francuska para dotarła do półfinału igrzysk europejskich. Thomas Leygue i Lucile Pothier wspólnie udowodnili swój potencjał, pokonując ugruntowane rozstawienie.

Po południu dwie inne francuskie pary również będą miały okazję dołączyć do Leygue i Pothier w półfinale swojej kategorii. Są to Tison/Maigret i Ginier/Pothier, którzy podczas tych zawodów będą starali się zabłysnąć francuskimi barwami. Lucile Pothier zwycięstwo w swojej kategorii pozwoliłoby jej na zdobycie dubletu na tych Igrzyskach Europejskich.