Skoncentruj się na Johanie Herosie (24 lata), który obecnie mieszka i trenuje w Hiszpanii przygotowuje się do rozegrania swojego pierwszego turnieju FIP !

Jego historia z padel

„Zacząłem grać w tenisa w wieku 4 lat i około pięć lat temu stopniowo zacząłem grać w tenisa padel. To przejście zaczęło się około 5 lat temu, kiedy odkryłem padel dzięki otwarciu klubu blisko mnie. Początkowo grałem luźno, ale cztery lata temu zrobiło się poważniej. Stopniowo porzuciłem tenis na rzecz tenisa padel. Od dwóch lat uczę padel, a w zeszłym roku uzyskałem dyplom nauczyciela padel (TFP) w ramach Ligi Owernia Rodan-Alpy. Obecnie od sześciu miesięcy mieszkam w Walencji w Hiszpanii, gdzie dzielę swój czas pomiędzy dwie aktywności: udzielanie lekcji w klubie i treningi w akademii Jorge Bellmonta. Ponadto w ramach mojego projektu szkoleniowego poszukuję sponsorów lub partnerów, którzy chcieliby nawiązać ze mną współpracę.”

Pozytywy i negatywy Hiszpanii

„Wielkim pozytywnym punktem jest pogoda. Do tego dochodzi fakt, że jest wiele utworów i dużo ludzi gra: to inny świat. Obecnie trenuję w Rodzinnym Centrum Sportu, które wkrótce powstanie największy klub w padel kryty na świecie.

Wszystko idzie naprawdę dobrze, ludzie są bardzo gościnni, dużo się uczę. Moim głównym celem przybycia tutaj było zdobycie doświadczenia jako trener, przy jednoczesnym dalszym rozwoju jako zawodnik, ale tak naprawdę nie mam żadnych pretensji jako zawodnik.

Minusem jest to, że brakuje przyjaciół i rodziny, to naprawdę jedyny słaby punkt. Pod względem padel, doświadczenie jest wyjątkowe. Mam okazję nauczyć się stylu gry innego niż ten praktykowany we Francji. Porównanie obu krajów jest interesujące.

Różnice między Francją a Hiszpanią

„Dla mnie jest kilka różnic. Obecnie pracuję nad porównaniem hiszpańskiego i francuskiego stylu gry, aby mój pobyt tutaj wzbogacił się poprzez identyfikację tych różnic. Dla mnie najważniejsze jest to, że we Francji chcemy bardzo szybko wejść do siatki. Kontrola odbywa się za pośrednictwem siatki, podczas gdy w Hiszpanii gra w dużej mierze jest kontrolowana od tyłu. Hiszpanie przodują w obronie, wiedzą, jak spowolnić grę i wykorzystują zmianę tempa jako główną taktykę destabilizacji przeciwników, co jest podejściem mniej powszechnym we Francji.

Kolejne jego turnieje

Jak mówiłem, jako gracz nie mam wielkich pretensji. Chciałbym jednak przesunąć się trochę w górę, bo dzisiaj, żeby być wiarygodnym trenerem, jeśli ma się ranking, to tym lepiej. Tam trochę porzuciłem tor we Francji, więc robię kilka turniejów w Hiszpanii. W tym tygodniu zamierzam wziąć udział w swoim pierwszym turnieju FIP, a potem spróbuję zorganizować kilka turniejów tego lata, ponieważ będę we Francji. W przyszłym tygodniu wracam do domu, do Clermont-Ferrand, więc postaram się wykorzystać ten czas i wziąć udział w jednym lub dwóch turniejach. 

Johan Bohater

Jego opinia na temat Interklubów N1

Jeśli miałbym mieć na ten temat zdanie, to szkoda, że ​​gra tak wielu Hiszpanów. Szkoda, że ​​pomimo tego, że jest to nowy sport, zaczyna on coraz bardziej przypominać tenis. Przede wszystkim celem meczów drużynowych jest to, że grasz dla swojego klubu i szkoda, że ​​niektórzy piłkarze są tego pozbawieni, ponieważ są wśród nich piłkarze z Hiszpanii.

Następnie, jeśli chodzi o poziom gry, wkład zagranicznych graczy wzbogaca poziom rywalizacji. Starcia z nimi oferują mecze o wyjątkowej jakości i intensywności. W końcu jestem trochę podzielony. Nawet jeśli nie można postąpić inaczej, ponieważ pozostaje to Unią Europejską, uważam, że ustalenie minimalnej liczby meczów rozgrywanych we Francji wydaje mi się bardziej zrównoważonym podejściem.

Medytować zatem!

Doriana Massy’ego

Nowy zwolennik padel, Fascynuje mnie ten dynamiczny sport, który łączy w sobie strategię i zwinność. znajduję w padel nową pasję do odkrywania i dzielenia się z Tobą na Padel Magazine.