Już o tym rozmawialiśmy: w tym roku World Padel Tour znika, a wraz z nim jego ranking. TO ranking FIP będzie teraz legionem, co nie każdemu pomaga...

Franco Stupaczuk: „To niesprawiedliwe”

W tym sezonie „przejściowym” ranking będzie faworyzował turnieje Premier Padel, gdyż spośród wszystkich wydarzeń uwzględnionych w rankingu tylko 3 należą do World Padel Tour, pozostałe dotyczą dwóch ostatnich sezonów toru finansowanego przez QSI. Nagrodzeni zostaną zatem ci, którzy w latach 2022 i 2023 zagrali dobrze w kilku turniejach tej kategorii Premier Padel. Nie udało się szczęścia tym, którzy w 2023 roku podczas wielu turniejów WPT zaprezentowali najwyższy poziom…

Franco Stupaczuk skarżył się już na tę metodę obliczeń, co dla niego nie nagradza obecnego najlepszego. Rzeczywiście, parą numer 1 w FIP jest Galan / Lebron, a mimo to w WPT zajęła trzecie miejsce... Dominators w 2023 roku, Tapia i Coello znajdą się na parze numer 2, podczas gdy Stupa i Di Nenno utworzą trzeci duet. Mocny cios dla Argentyńczyków, którzy w związku z tym za każdym razem w półfinale będą musieli skrzyżować miecze z jednym z dwóch pierwszych rozstawionych.

Di Nenno spokojny WPT

Jednak zmiana w zarządzaniu prawdopodobnie nie dotyczy zawodników Carlosa Pozzoniego najbardziej. Rzeczywiście ten, który na poziomie księgowym jawi się jako wielki przegrany nowego ranking jest Jon Sanz. Zawodnik Navarrese, który w zeszłym sezonie rozkwitł całkowicie na torze finansowanym przez Damm, zakończył rok 2023 na 10. miejscu. Problem, Jon płaci swoje wyniki za 2022 r. na stronie Premier Padel i zajmuje 22. pozycję w rankingu FIP…

Silingo nie będzie narzekał!

W ten sposób on i jego kolega z drużyny Nieto znajdują się w parze numer 9 i dlatego mogą zmierzyć się z którymkolwiek z pierwszych ośmiu rozstawionych z ósmego. To samo dotyczy Javiego Garrido i Miguela Yanguasa, którzy w zeszłym sezonie wzięli udział w WPT Master Final, ale utworzą parę 10. Z drugiej strony Victor Ruiz i Lucas Bergamini, nieco dalej w tabeli World Padel Tour, rozpocznie 2024 rok jako para 8.

Wielkim zwycięzcą został nie kto inny jak weteran Agustin Gomez Silingo, który w FIP zajmuje 27. miejsce, podczas gdy w WPT spadł na 64. pozycję!

Karty redystrybuowane

Mając takich graczy jak Sanz, Nieto, Garrido i Yanguas poza czołową ósemką, powinniśmy być świadkami strasznych meczów z 8/XNUMX finału turniejów Premier Padel. Jeśli będą mieli dużego pecha w losowaniu i podczas tych słynnych ósemek systematycznie będą spadać na pierwsze pary, wszyscy ci gracze, którzy w zeszłym sezonie znaleźli się w Top 16, będą musieli ciężko pracować, aby wrócić na szczyt.

W pierwszej trójce zauważamy, że słaby początek sezonu 3 Lebrona i Galana ostatecznie nie będzie miał wpływu na księgowość, gdyż gracze Jorge Martineza rozpoczną sezon 2023 jako pierwsza para. Należy zatem powtórzyć całą pracę Stupy i Di Nenno, którzy w zeszłym roku wykazali się największą konsekwencją. TO Superpiby czy uda im się znaleźć „swoje” drugie miejsce?

Jak Państwo rozumiecie, ta nowa klasyfikacja, jeśli niektórym wydaje się wyraźnie niesprawiedliwa, będzie przynajmniej miała tę zaletę, że doda trochę pikanterii na początku sezonu. Wystarczająco, aby zaoferować nam maksymalnie ciekawe mecze!

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !