W środku FIP Star O West, turnieju, w którym doszedł do półfinału u boku José Marii Mouliaa (musiał zrezygnować z powodu kontuzji kostki), José Carlos Gaspar podszedł do mikrofonu Padel Magazine.

Wiedząc, jak wykorzystać wiatr w Egipcie

Dużo wiatru w Egipcie? Dla Andaluzyjczyków to żaden problem!

„Uwielbiam grać, gdy jest wietrznie. Ludzie zwykle nie lubią tego za bardzo, ale pochodzę z Malagi, więc przywykłem do grania na zewnątrz, więc staramy się to jak najlepiej wykorzystać.

Lubię rozgrywać długie punkty, zawsze wrzucając jeszcze jedną piłkę, aby wiatr dobrze pasował do mojego stylu gry.

Jego historia z PPA

Rzecznik Prasowy Związku Zawodników Padel Specjaliści (PPA), José Carlos wyjaśnia swoją rolę w tej grupie.

„Zaczęło się od najlepszych 20 graczy, którzy chcieli się spotkać, aby mogli razem negocjować w imieniu wszystkich. Odbyło się spotkanie, na którym zdefiniowali role każdego z nich (Paquito, Galan, Lima itp.) i szukali dwóch graczy, którzy nie znaleźli się w Top 20. Rozmawiali z Miguelem Semmlerem, który pochodzi z tenisa i ma w tym doświadczenie pole i zaproponowali mi też, a ja od razu się zgodziłem, aby spróbować wnieść mój kamień do budynku.

Robimy co w naszej mocy, aby pomóc wszystkim i starać się korzystać z lepszych warunków jako gracze.

W Top 100, myślę, że co najmniej 70 lub 80 graczy jest z PPA”.

„Projekt FIP/QSI przekonał nas”

„Stworzyliśmy to stowarzyszenie, aby mieć większą wagę w negocjacjach z różnymi obwodami: WPT, FIP/QSI, Next Gen itp. Szukaliśmy najlepszej opcji, oczywiście pod względem nagród pieniężnych, ale także pod względem warunków.

Wreszcie, wszystkie obwody oferowały dość podobne zyski, ale FIP/QSI oferuje projekt, który wydaje nam się najlepszy dla padeli dla nas jako graczy.

„FIP/QSI będzie strukturą w przyszłości, ale chcielibyśmy, aby wszystkie obwody, które chcą przyczynić się do rozwoju padel mogą do nich dołączyć: WPT, APT… Dla nas byłoby najlepiej, gdyby wszyscy mogli pracować razem. To, czego wszyscy chcemy, to padel może rosnąć: mieć najlepsze warunki, najlepsze turnieje. Jako stowarzyszenie możemy próbować łączyć ludzi, ale to pozostaje w gestii każdego.

Dziś bardzo się cieszę, że udało nam się uzyskać warunki. W zeszłym roku przeprowadziłem się do Szwecji, bo nie mogłem zarobić na życie grając padel. Dzisiaj wszystko się zmieniło, będziemy mieć turniej (w Doha) z całkowitą pulą nagród w wysokości 525 000 €, będzie to największy turniej w historii, a to dopiero początek!”

Wywiad (w języku angielskim) można znaleźć w całości poniżej:

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !