To pierwszy finał Człowieka Padel Toulouse Open zapowiadało się wyjątkowo i francuska publiczność nie była zawiedziona. W niesamowitym meczu Josemaría i Sanchez pokonują Superpiby w trzech setach.

Królowe drżą, ale nie poddają się

Od początku meczu Josemaria i Sanchez wchodzą w tryb walca. Nietypowe błędy, nieporozumienia, jak Bea Gonzalez, hiszpańsko-argentyńska para przegapiła swój początek meczu. Z drugiej strony, królowe toru nie muszą być proszone o wykorzystanie wad przeciwnika, aby uzyskać przewagę. Paula Josemaría i Ariana Sanchez regularnie grają w finałach, Hiszpanie grają fair i są nienaganni w obronie. Trudności napotkane w grach serwisowych Brei i Gonzaleza są fatalne. Podopieczni Ángela Gonzaleza uciekają w pierwszym secie, wygrywając pierwszego seta 6:1.

Podsumowanie zestawu 1 Josemaria Sanchez - Brea Gonzalez

Pewność siebie odzyskana, zawodnicy Jorge Martineza grają bardziej swobodnie. Wbrew wszelkim oczekiwaniom Delfi Brea i Bea Gonzalez budzą się i udaje im się przełamać numer 1 toru. Ciśnienie zmienia strony. Do tego czasu Josemaria i Sanchez kontrolowali grę, ale teraz liczba 1 mnoży błędy. Ci drudzy dwukrotnie rezygnują nawet z gry serwisowej. Finał przybiera zupełnie inny obrót, para Hispano-Argentynka remisuje, wszędzie po jednym secie.

Podsumowanie zestawu 2 Josemaria Sanchez - Brea Gonzalez

To kolejny mecz, który rozpocznie się na korcie centralnym. Nerwy są napięte po obu stronach. Od pierwszej gry rozumiemy, że ten zestaw będzie rozgrywany w głowie. Po raz kolejny „puntos de oro” zwraca się na korzyść królowych toru. W trudnej walce JoseMaría i Sanchez zyskują przewagę. Zawodnicy Jorge Martineza po raz kolejny przebijają się przez „punto de oro”. Ale serwując o tytuł przy 5/3, Paula Josemaria drży przy swoim serwisie i pozostawia szansę Delfi i Bei na powrót. Numer 1 zachowuje chłodną głowę i pozostaje niewzruszony. Tytuł w Tuluzie rozgrywany jest w tie-breaku. Bea Gonzalez pęka w pierwszym, Hiszpan zaliczył trzy kolejne błędy. Liczby 1 opanowały takie momenty, dostały się do głów swoich przeciwników. Królowe pozostają królowymi, zwycięstwo Josemarii i Sancheza w 2h32 6/1 4/6 7/6.

Numer meczu: 6. Josemaria i Sanchez wygrali 6 „puntos de oro” na 8 możliwych.

Paula Josemaria Ari Sanchez mistrzami w Toulouse 2

Josemaría/Sanchez podbijający Europę

Dzięki temu nowemu zwycięstwu królowe toru zapełniają swoją szafkę z trofeami nowym podbitym krajem. To ich 31. zwycięstwo w ostatnich 32 meczach, co czyni ich niemal nietykalnymi. Choć drżały, nie poddawały się. W Tuluzie po raz kolejny udowodnili, że osiągnęli nowy kamień milowy w tym sezonie. Z 9 rozegranych finałów wygrali 8, w tym 7 w Europie. Ich kolejnym krokiem jest Master of Valladolid, a królowe toru nie zamierzają na tym poprzestać.