Tej niedzieli, Paula Josemaria i Ariana Sanchez zwyciężył w Caja Magica w Madrycie w dwóch setach przeciwko Marta Ortega i Gemma Triay 6/3 7/6. Mając na koncie nowy tytuł magistra, królowe padel świata awansowały do ​​rangi drugiej najbardziej utytułowanej pary w historii World Padel Tour.

W 2023 roku Paula i Ari świętują trzeci rok z rzędu wspólnej pracy na kortach. W Madrycie rywalizowało dwóch Hiszpanów 40.me finał. W tym sezonie niewątpliwie dominują na torze. Wracając do początków ich stowarzyszenia:

2019 – 2020: połączone losy

W wieku 22 lat”Magia Ariego” była daleka od wyobrażenia sobie, że pewnego dnia stworzy z Paulą potężną parę. Po przejściu z wiele lat u boku Marty OrtegiKatalonka chciała zrobić nowy krok w swojej karierze. Wtedy właśnie zwróciła się do niej najlepsza prawicowa zawodniczka Alejandra Salazar. Przez dwa lata Ari Sanchez doskonalił swoją grę i zdobywał cenne doświadczenie. W 2019 roku rodak z Reus zdobył u boku Alejandry 5 tytułów i zajął 2. miejsce w światowych rankingach za duetem Marta Marrero i Marta Ortega.

W 2020 roku sezon został skrócony ze względu na pandemię Covid-19. Pomimo tego, para Sanchez/Salazar zdobyła 3 tytuły z 11 turniejów i przegrała w finale finału mistrzowskiego z numerem 1 roku, Lucią Sainz i Gemmą Triay.

Ari chce wtedy zrobić krok do przodu. Katalończyk zwraca się do wybuchowego prawicowca o pseudonimie „la Dinamita”. Po grze u boku Any Catariny Nogueiry w 2020 r., Marty Marrero i Bei Gonzalez w 2021 r. Paula Josemaria była głodna tytułów i marzyła o szczycie. Przez dwa lata zawodnik z Estremadury zdobywał doświadczenie, ale nie udało mu się wspiąć na sam szczyt padel Świat.

Pod koniec roku 2020, dwaj Hiszpanie postanowili podjąć nowe wyzwanie, łącząc siły. W tym momencie cel jest jasny: zostać nowymi królowymi World Padel Tour.

ari sanchez paula josemaria świat padel Zwycięstwo w Katarze w 2020 r.

2021: początek pięknej historii

Od pierwszego turnieju ton został ustalony. Historia Pauli Josemarii i Ariego Sancheza zaczyna się w Madrycie. Podczas pierwszego wspólnego turnieju obaj gracze dotarli do finału i wygrać w dwóch setach przeciwko Lucii Sainz i Bei Gonzalez, 6/3 6/4.

paula-josemaria-ariana-sanchez Madryt Adeslas

Najpierw udany. Paula i Ari zdawali się wtedy latać na chmurze, ale ich pęd został nagle przerwany w finale Alicante w wykonaniu Gemmy Triay i Alejandry Salazar, z wyraźną i bezbłędną porażką 6/1 6/0. Finał ten rozpoczyna rywalizację, która będzie trwała dwa lata.

W tym pierwszym sezonie Paula i Ari rywalizują w aż 10 finałach i wygrywają 5 turniejów. Pomimo zwycięstwa w finale mistrzowskim w Madrycie nad swoimi wielkimi rywalami Triayem i Salazarem, Sanchez i Josemaria kończą rok 2021 ze stratą 1170 punktów sur Gemma i Alejandra.

2022: między sukcesem a frustracją

„Magiczny Ari” i „Paula Dinamita” miała ambicję wygrać wszystko w 2022 roku i zostać niekwestionowaną królową toru. Na ich drodze do sukcesu stanęła tylko jedna przeszkoda: Gemma Triay i Alejandra Salazar.

W 2022 roku Paula Josemaria i Ari Sanchez robią wyjątkowe postępy, zyskują pewność siebie i wznoszą się 18 razy w finale w 21 turniejach. Liczby robią wrażenie, ale w finale obu zawodnikom brakuje pewności siebie. Na rozegrano 18 finałów, Paula i Ari wygrał tylko 7. Na każdym decydującym etapie w finale mierzyły się z Gemmą i Alejandrą. Podopieczni Gustavo Pratto byli nieustannie zdominowani przez przeciwników. Szybko to starcie stało się „Clasico” ligi World Padel Tour. W całości, Triay i Salazar wygrali 10 z 14 pojedynków, z których wszystkie rozegrano w finale.

Obie pary wymieniają się miejscami numer 1 przez cały sezon. W listopadzie Paula Josemaria i Ari Sanchez mieli wyraźną przewagę nad bezpośrednimi rywalami, ale wszystko zmieniło się w trakcie Finał Mistrzowski w Barcelonie.

„Finał finałów”, ta, która wyłoni królowe sezonu 2022. Gemma Triay i Alejandra Salazar przybywają do Barcelony pełne pewności siebie po 4 zwycięstwach w ostatnich 4 turniejach. Jednak już w pierwszej rundzie to Paula i Ari zdominowali debatę i wygrali pierwszego seta 6/3. W drugiej rundzie wymiany były wyrównane, Triay i Salazar szybko wrócili do równości i wygrali rundę 6/4. Następnie w decydującej rundzie podopieczni Gustavo Pratto prowadzą 3:0, a Paula i Ari są coraz bliżej bramki. Jednak po dramatycznym przełomie mecz ostatecznie przechyla się na korzyść Gemmy i Alejandry, które wygrywają w trzech setach: 3/6 6/4 6/4. Niepocieszeni Paula i Ari ukłonili się i oddali swoje pierwsze miejsce za jedyne 1 punktów.

Tak blisko celu. Korona była tak blisko Pauli i Ariego, a jednak im umknęła. Ta porażka w Barcelonie zrujnował spektakularny sezon. Mentalnie są na najniższym poziomie, ale nie zamierzają rezygnować ze wspólnego celu. Paula i Ari decydują się na zmianę trenera i już skupiają się na roku 2023.

Rok 2023: rok historyczny

Żegnaj Gustavo Pratto, witaj Claudio Gilardoni. Ten ostatni jest również znany w świecie padel. Claudio zawsze utrzymywał szczególną więź z rodziną Gutiérrez. Oprócz szkolenia Sanyo współpracował także z Cristianem. Ale w roku 2023 bardziej poświęca się swoim dwóm nowym nuggetsom, Ariemu i Pauli.

Josemaria i Sanchez świetnie rozpoczynają sezon. Abu Dhabi Masters to miejsce pierwszego w tym roku „Clasico”. Tym razem, przewaga odwraca się na korzyść Pauli i Ariego, który zwycięży w dwóch rundach 6 / 3 6 / 3. Sanchez i Josemaria okazują się być większymi zwycięzcami, a poza sezonem wzmocnili swoją pewność siebie.

Paula Josemaria i Ariana Sanchez w półfinale WPT Abu Dhabi Masters

Pierwsza „czkawka” w sezonie pojawia się podczas trasy po Ameryce Południowej. W Argentynie podopieczni Claudio Gilardoniego zostali zaskoczeni w półfinale przez Beę Gonzalez i Martę Ortegę, a następnie podobną porażkę ponieśli w Chile w ćwierćfinale z Jensenem i Castello. W Paragwaju Ari i Paula w finale spotykają się ze swoimi odwiecznymi rywalami, ale tym razem Gemma i Ale górują i wygrywają 7/6 7/6. Wszędzie jeden, piłka pośrodku.

Od tego momentu duet kliknął i wygrał wszystko na swojej drodze. Podczas kolejnych czterech finałów Sanchez i Josemaria systematycznie mierzyli się z Triayem i Salazarem, i tym razem „Magic Ari” i „Paula Dinamita” są nie do odparcia i za każdym razem wygrywają. Porażki brzmią wówczas jak cios młotem dla Gemmy i Alejandry. Od tego czasu Triay i Salazar nie zdobywali już razem trofeów. Po kontuzji Madrileniańczyka w maju ubiegłego roku Gemma zdecydowała się połączyć siły z Martą Ortegą.

Wzorowa komplementarność, przesadna determinacja, ale przede wszystkim czysty i surowy talent – ​​w tym sezonie Pauli i Ari nie można się oprzeć. Pomimo dwóch znaczących porażek na Premier Padel z Rzymu i Madrytu, Hiszpanie nadal triumfowali nad Philippe-Chatrierem na Roland-Garros. Wydaje się, że nic ich nie powstrzymuje. W 2023 r. Paula i Ari dojrzeli i stali się bardziej biegli w radzeniu sobie z kluczowymi momentami.

  • Josemaria/Sanchez kontra Triay/Salazar
Triay Salazar kontra Josemaria Sanchez

w Maladze, zrównali się z 23 tytułami Gemmy Triay i Alejandry Salazar. Dzięki temu nowemu zwycięstwu w Madrycie wygrywają 24. tytuł w 40 finałach rozegranych na World Padel Tour i stać się drugą najlepszą parą w historii na Świecie Padel Wieża, tuż za nią siostry Alayeto i ich 32 tytuły.

  • JJosemaría / Sanchez 2022 vs Josemaría / Sanchez 2023
Josemaria Sanchez 2022 vs Josemaria Sanchez 2023

Sezon jest jeszcze długi, ale Paula i Ari nigdy nie byli bliżej swojego celu. Dziś po raz kolejny udowodniły, że są niekwestionowanymi królowymi padel Świat. Tylko 8 tytułów dzieli ich od rekordu Gemelas Atomikas, a do rozegrania zostało jeszcze 9 turniejów World Padel Tour. Kto wie, może podczas Finału Master w Barcelonie mogliby stać się najlepszą parą niż World Padel Tour Kiedykolwiek wiadomo.

Wincenty Gallie

Fan piłki owalnej, okrągłej, ale i sportów rakietowych, ukąsił go padel w młodości w Galicji. Vince, równie dobrze czując się przed kamerą, jak i za mikrofonem, będzie mógł wnieść swoją wizję i doświadczenie jako fan małej żółtej piłki.