Chcesz egzotyki, zmian, nowości lub po prostu dobrze się bawić w miejscu turystycznym, które oferuje padel ?

„Podróżujący gracz”, daleko od swoich baz, dzisiaj zmierza na Teneryfę.

Teneryfa jest integralną częścią archipelagu Wysp Kanaryjskich, który obejmuje 7 innych sąsiednich wysp.

Bardzo popularne miejsce wśród Europejczyków, czasem mniej znane niż jego „hiszpańscy kuzyni” z Balearów (położonych u wybrzeży Hiszpanii na Morzu Śródziemnym), a jednak…

Teneryfa położona jest 4 godziny drogi od Paryża. Posiada dwa lotniska i jest obsługiwany non-stop przez wiele metropolii lub stolic we Francji oraz w krajach graniczących z Francją.

Aéroports

> Bazylea

> Barcelonie

> Bordeaux

> Bruksela

> Charleroi

> Genewa

> Lille

> Luksemburg

> Lyonie

> Marsylia

> Nantes

> Miło

> Tuluza

> Zurych

> (…)

Wyspa wiecznej wiosny na Atlantyku znajduje się niedaleko wybrzeża Maroka.

Swoją przydomek zawdzięcza wyjątkowemu poziomowi nasłonecznienia, tak samo wysokiemu jak na przykład na Lazurowym Wybrzeżu. Nadmorska łagodność panuje przez cały rok, co jest bardzo cenione przez turystów... dla tych, którzy z pewnością szukają kilku dodatkowych stopni od jesieni do wiosny w egzotycznym i różnorodnym miejscu.

Wiele aspektów i zróżnicowany klimat

Podobnie jak niektórzy z jego sąsiadów, oferuje tym, którzy go odkryją, kilka twarzy, a wszystkie bardzo energetyzujące.

Plaże

Odpoczynek, „chwile relaksu” na leżaku dla utrzymania lub udoskonalenia opalenizny, jakość wody o średniej temperaturze 19 stopni przez pierwsze 4 miesiące w roku, a następnie 22 stopnie. Teneryfa ma argumenty za przyjemnymi słonymi kąpielami. A dla bardziej żądnych przygód opuścisz rozległe przestrzenie w poszukiwaniu „naturalnych basenów”, które stanowią urok tego miejsca. Początkujący Instagramerzy zgodzą się!

Pierwotny las

Położone w północno-wschodniej części kraju, posiada wyjątkową faunę i florę z gatunkami roślin i drzew, którym towarzyszy ich mikrokosmos na zminiaturyzowanym obrazie zielonych płuc naszej planety: lasu amazońskiego. Spacery lub wycieczki po lesie to idealny moment na naładowanie akumulatorów lub oderwanie się od szybkiego tempa życia zawodowego i rodzinnego.

Ci, którzy dotrą do plaż z czarnym piaskiem od północno-wschodniego krańca, ulegną urokowi mniej uczęszczanych, ale naprawdę wyjątkowych plaż.

Las iglasty

Miłośnicy kanadyjskich krajobrazów lub po prostu Europejczycy, którzy nie mieli okazji odkryć Kanady, tym razem będą mieli okazję odkryć inną typologię lasów, głównie udając się w stronę Parku Narodowego Teide. W cieniu dużych drzew będziesz cieszyć się spacerami lub jazdą na rowerze górskim ze wspomaganiem elektrycznym. Często interesuje nas zdobycie wysokości, aby cieszyć się zapierającymi dech w piersiach widokami na wybrzeże i błękitną przestrzeń oceanu.

Strefy suche na wysokościach

Swoich sił mogą spróbować także miłośnicy pieszych wędrówek lub górskich wędrówek Single mistrzowsko księżycowych (lub marsjańskich) krajobrazów od podnóża aż po szczyt Teide na wysokości 3 m n.p.m. Ten stratowulkan, wciąż aktywny, jest zaskakujący, gdy zostanie odkryty... powiedzieć, że jest tam, na wyspie, jest po prostu imponująca i powinna zostać odkryta bez zwłoki. Mała rada: spodziewaj się wzrostu wysokości, zażywając na przykład suplement diety (spirulina) lub krople mięty pieprzowej, na przykład w celu oczyszczenia dróg oddechowych (Uwaga: przed rozpoczęciem aktywności fizycznej na wysokości należy uzyskać zgodę lekarza). Dla osób prowadzących siedzący tryb życia lub tych, które po prostu chcą cieszyć się krajobrazem, kolejka linowa umożliwia łagodne końcowe wejście!

Miejsce docelowe à la carte

Turystyka, będąc najbardziej obecną działalnością gospodarczą na wyspie, władze hiszpańskie oferują dobrze utrzymaną, przyjemną infrastrukturę lotniskową i drogową. Zwiedzanie wyspy wypożyczonym samochodem nie będzie stanowić żadnego problemu.

Osoby poszukujące noclegu nad morzem powinny preferować obszar turystyczny (i trzeba przyznać, że najbardziej ruchliwy). Las Americas. To miejsce, położone zaledwie kilka kilometrów od lotniska na południu wyspy, charakteryzuje się największym zagęszczeniem hoteli. Znany na całym świecie park wodny Siam Park z azjatycką atmosferą co roku wita miłośników wodnych wrażeń na wybranych zjeżdżalniach i sztucznych rzekach. Latem, o zachodzie słońca, wieczory urlopowiczów umilą także występy DJ-ów.

Jeśli chodzi o życie nocne, najlepsze są dwa kluby nocne odsłon i międzynarodowe brzmienia, w tym Papagayo Beach Club. Wiele innych wspaniałych adresów barów, różnych restauracji i barów shisha uzupełnia menu możliwości (oprócz usług lokalnych dostawców zakwaterowania).

W przeciwieństwie do gorączkowego pobytu, znajdziemy więcej rozwiązań w zakresie „slow turystyki”, które są możliwe również poprzez: przejażdżka konna po kanaryjskich terenach, wycieczka morska sprywatyzowaną żaglówką po wodzie odkryć liczne walenie żyjące wzdłuż wybrzeży lub żeglując pomiędzy wyspą Gomera a Teneryfą, a nawet spacerując po jednej z urokliwych wiosek rozsianych tu i ówdzie na mapie.

Historia kolonialna XV wieku wpłynęła na architekturę wielu budynków, które widzowie lubią odkrywać podczas wakacyjnych wędrówek.

A co w tym wszystkim ze sportem?

Uznana na arenie międzynarodowej w świecie „fal” za „miejsce, które trzeba zobaczyć”, Teneryfa przez cały rok wita surferów, windsurferów i innych kitesurferów, którzy przybywają, aby spróbować ujarzmić lokalną falę. Nie możemy zapomnieć ani o praktyce folia skrzydełkowa który z roku na rok ma coraz więcej obserwujących i który ma naprawdę mnóstwo obserwujących!

strona padel, dyscyplinie, która nas/ Ciebie ekscytuje, w tym ośrodku znajduje się grupa zapalonych graczy, z których wielu trenuje od ponad dziesięciu lat. Liczne kluby i trasy pozwalają na uprawianie ulubionego sportu podczas pobytu padel na przykład przez cały rok.

Jeśli mamy Ci coś doradzić: jedź i odkryj na własne oczy tę wyspę, która z pewnością Cię zaskoczy!

Remi Collat

Założyciel agencji La Toupie Bleue oferuje tematy na staże i wakacje padel w Europie. Specjalista ds. pobytu padel nie waha się przekazać nam swojej opinii na te tematy.