Duże Padel Bordeaux Mérignac zostało dwukrotnym mistrzem Francji 2 dziewcząt i chłopców w ten weekend i dlatego w przyszłym sezonie będą mieć trzy drużyny w Nationale 1. O tej przygodzie opowiada nam Jean-Thomas Peyrou, dyrektor sportowy klubu.

Rouanet i Joris: kapitanowie

„W klubie pragniemy występować na najwyższym poziomie z zawodnikami z siatki Bordeaux, zawodnikami z klubu lub trenującymi w akademii. Zespół chłopców zaprezentował się znakomicie, zachowując prawdziwego ducha zespołowego.

Nicolas Rouanet i Maxime Joris doskonale spełnili swoją rolę liderów drużyn, wygrywając wszystkie swoje mecze. To zawodnicy, których trenuję i oni nie wahali się ani chwili, aby wesprzeć naszą drużynę 2 z wojowniczą postawą. Dołączą do pierwszego składu złożonego ze wszystkich graczy Wielkiego Padel Jet Academy w grudniu z celem zdobycia tytułu mistrzowskiego.”

Lucas Pillon, następne pokolenie

„Lucas Pillon, młody 16-letni zawodnik w pełnym rozwoju, dla którego od września jestem trenerem referencyjnym, zaimponował nam swoim spokojem i w finale dał zwycięski punkt. Będzie reprezentował Francję na kolejnych mistrzostwach świata U18".

Stephan Nogaret, MVP

„Stéphan Nogaret został MVP: to młody leworęczny zawodnik, ma 46 lat, ale ma 20-letnie nogi. Benjamin Landrieu, Arthur Péret i zawodnicy klubu wnieśli swój wkład wygrywając swój mecz w ćwierćfinale.

Specjalne wyróżnienie dla założyciela klubu, Louisa Couvercelle, który przyniósł mi decydujący punkt wspinaczki, ale przede wszystkim zwycięstwo o tytuł mistrzowski przeciwko Palavasowi z Lucasem.

Zawodnicy związani z klubem

Razem z Louisem i Antoine’em Couvercelle chcemy, aby ten klub rósł i błyszczał. Wymaga to również ducha rywalizacji, treningu oraz tego, aby barwy naszego klubu, niebieskie i żółte, reprezentowali zawodnicy związani z klubem. Przywiązujemy dużą wagę do rozwoju klubu posiadającego prawdziwą tożsamość poprzez strukturę Akademii na wysokim poziomie, poprzez prawdziwą kadrę pedagogiczną, poprzez szkołę padel jakości, ale także poprzez ofertę kursów grupowych i indywidualnych. Rzeczywiście, od tego roku dołączyło do nas wielu nauczycieli z kwalifikacjami TFP lub w trakcie szkolenia, aby opracować prawdziwą pedagogikę sygnowaną Big Padel. Ta praca pozwala nam również osiągać tego typu wyniki poprzez jednoczenie zawodników wokół klubu.

Nie zapominamy o dziewczynach

Duży-Padel-zespół-2-i-dziewczyny-2023

Ze swojej strony dziewczyny dołączają do chłopców: Amelie Detriviere, Cassandra Senjean, Manon Marcarie – którzy trenują w Big Padel Jet Academy, ale także Mandée Nouals, Catherine Lalanne, Camille Moga, wszyscy z Bordeaux, spisali się bez zarzutu, a także zostali mistrzami Francji National 2!


Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !