Opierając się na niedawnym zwycięstwo w Finlandii W zeszłym tygodniu Juan Lebron zwierzył się Ale Galanowi ze swojego stanu umysłu przed rozpoczęciem obrony tytułu tutaj, na Roland-Garros. Wraca także do niedawnej zapowiedzi zjednoczenia obwodów World Padel Tour et Premier Padel.

W zeszłym roku Lebron i Galan wygrali prawie każdy turniej, w którym wzięli udział. Rok później hiszpańska para zdobyła tylko jeden tytuł, a to było niecały tydzień temu!

Po trzech latach dominacji na torze „El Lobo” jest nieco bardziej świadomy wyczynu, którego dokonał on i jego przyjaciel: „Zwycięstwo w turnieju nigdy nie jest łatwe, ale wracamy z dużą pokorą. „Powrót na czoło, który był skomplikowany szczególnie z powodu kontuzji łokcia. Juan jest ostrożny i woli „nie przynosić pecha” twierdząc, że kontuzje na pewno są już za nim. 

„Pokażmy, że wciąż tu jesteśmy”

Smak zwycięstwa pozostaje tak samo smaczny jak zawsze, a Lebron chętnie podkreślił, że ich tytuł na WPT Finland Open w Tampere w zeszłym tygodniu był „wiadomość wysłana do graczy, aby pokazać im, że wciąż tam jesteśmy”.

Rzeczywiście, numery 1 w FIP przegrywały w prawie każdym meczu, ale znakomicie pokonały stojące przed nimi przeciwności losu. Duch rywalizacji Andaluzyjczyka nigdy go nie opuścił, a głód zwycięstwa wydaje się jeszcze większy teraz, gdy nasiliły się przeciwności losu (w szczególności wraz z eksplozją Coello/Tapia). „W Ale stawiamy sobie krótkoterminowe cele i oczywiście ideą jest wygranie każdego meczu, każdego turnieju, w którym bierzemy udział.” Zawodnicy Mariano Amata wysyłają sygnał do konkurencji: chcą wygrać wszystko!

„Ideałem byłoby ujednolicenie Premier Padel i A1”

Zapytany o fuzję pomiędzy World Padel Tour et Premier Padel, Lebron był bardzo zadowolony. Według niego zmiana ta była konieczna właśnie ze względu na zdrowie zawodników. Nie jest możliwe rozegranie 120 meczów w ciągu roku. Jeśli wezmę przykład Rafaela Nadala, który ma tego samego lekarza co my, w szczytowym okresie rozegrał 80 meczów. ”                       

Mieszkaniec Kadyksu idzie jeszcze dalej, twierdząc, że należy ujednolicić wszystkie obwody międzynarodowe. Kiedy znamy charakter jego relacji z Fabrice'em Pastorem, do którego toru prawie dołączył w 2018 roku, rozumiemy, że numer 1 w rankingu FIP chce całkowitego ujednolicenia torów: „Ideałem byłoby ujednolicenie Premier Padel i A1”. Hiszpan, który pogratulował pracy A1, pozwolił sobie jeszcze na wysłanie Monako małej łopaty: „Przykro mi, przyjacielu, ale tor, który przyciąga największą publiczność, to tor Premier Padel (Śmiech)”, zanim zaczął być raczej pesymistyczny co do tego zjednoczenia…