To bardzo dobra wiadomość na koniec sezonu dla fanów padel : Ale Galan i Juan LeBron wrócili na szczyt. Dzięki czterem zwycięstwom w ostatnich sześciu turniejach WPT gracze Jorge Martineza w końcu odzyskują pewność siebie po rozpoczęciu sezonu obciążonym kontuzjami.

Styl gry, który się zmienił

Na pierwszy rzut oka wszystko układa się pomyślnie dla Hiszpanów, jednak jeśli skupimy się nieco bardziej na grze tych, którzy dominowali w lidze, padel świecie od trzech lat, zauważamy, że Juan LeBron już prawie nie osiąga hitów. Andaluzyjczyk, który przed kontuzją łokcia był jednym z najlepszych zawodników na torze, systematycznie pozwala swojemu partnerowi dobijać punkty.

Jeśli ogólnie odzyskał poziom światowego numeru 1, mieszkaniec Kadyksu pozbawia się potężnej broni. Na razie nie uniemożliwia to Mistrzom Świata 2020 wygrywania turniejów i bycia parą na koniec sezonu, ale jak długo to potrwa?

Dominować bez rozbijania?

Rzeczywiście, pary Coello/Tapia i Di Nenno/Stupaczuk wydają się trochę cierpieć fizycznie i psychicznie po bardzo długim sezonie. Wręcz przeciwnie, obecne trójki wykazują prawdziwą świeżość i wydają się latać na torze, odkąd odzyskały pewność siebie. Ale co stanie się na początku 3 roku, kiedy wszyscy naładują akumulatory? Czy Lebron może nadal dominować bez użycia jednego ze swoich najsilniejszych uderzeń?

Zachowaj ostrożność przed rozpoczęciem sezonu 2024

Oczywiście, jako że jest wielkim zawodnikiem, Juan nie będzie zadowolony z tego, co ma i jak oświadczył podczas wywiadu po meczu w Malmö, musi zobaczyć ze swoim zespołem, co „zrobi z łokciem”. Innymi słowy, obecnie bada możliwości odzyskania 100% sprawności i dzięki temu ponownego wykorzystania uderzenia stratosferycznego.

Lebron i jego ciosy

Początek sezonu bez Lebrona?

Ale konkretnie, co chciał powiedzieć podczas tego wywiadu? Czy myśli o operacji, o dłuższej przerwie w leczeniu? Czy w okresie ożywienia gospodarczego w 100 r. będzie to możliwe na poziomie 2024%? Nawet jeśli pogłoski o rozstaniu ucichną, co się stanie, jeśli Lebron opuści początek sezonu: czy Ale Galan zdecyduje się zaangażować w nowy projekt, czy będzie czekać na swojego partnera? Wiele pytań, na które obaj mężczyźni z pewnością nie mają jeszcze odpowiedzi, ale mamy nadzieję, że ten nazywany „El Lobo” będzie w stanie szybko odzyskać wszystkie swoje siły fizyczne i zaoferować nam więcej takich hitów z innego miejsca!

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !