Jak zapewne już wieszJuan Martin Diaz, który w listopadzie skończy 48 lat, z końcem sezonu odejdzie na emeryturę.

Pochodzący z Mar Del Plata (Argentyna) zakończy niesamowitą karierę, podczas której spędził 13 lat na szczycie padel świat z Fernando Belasteguinem. Obecnie cieszymy się ostatnimi chwilami w profesjonalnych turniejach człowieka, który mimo zaawansowanego wieku wciąż zajmuje 61. miejsce w rankingach WPT i wciąż bierze udział w najbardziej zaciętych turniejach świata.

W światowej Top 100 znajdziemy pięciu kolejnych czterdziestolatków: Fernando Belasteguin (44 l.), Miguel Lamperti (44 l.), Agustin Silingo (40 l.) i Borja Yribarren (43 l.). Jeśli tylko Bela nadal znajduje się w czołowej dwudziestce, wszyscy ci gracze pokazali, że w wieku 20 lat nadal można występować na wysokim poziomie, nawet jeśli wydaje się to niemożliwe. coraz bardziej skomplikowane.

Zastanawiacie się, kto jest najstarszym zawodnikiem, który wziął udział w tym roku w zawodowym turnieju, jest to niejaki Marcello Jardim, który pomimo swoich 50 lat nadal walczy w przedostatnich zawodach World Padel Tour, o czym świadczy jego 154. miejsce. Brazylijczyk być może chce pobić rekord Roby'ego Gattikera, który w wieku 51 lat spędził rundę na WPT Buenos Aires Master 2019 z Denisem Perino!

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !