Są to pytania, które często pojawiają się wśród amatorów, a nawet niekończące się kontrowersje, które ożywiają trzecią połowę po zakończeniu gry: czy serwowanie w taki a taki sposób jest „legalne”? Co prawda o godz padel, serwis ma swoje zasady i zdarza się, że niektórzy gracze od nich odstępują, niekoniecznie dobrowolnie. Przyjrzymy się zatem dzisiaj niektórym kontrowersyjnym zasadom służby i przypomnimy niektóre punkty osadnicze.

Ile odbić w kwadracie? To pytanie często się pojawia: kiedy niegrzeczny gracz wykonuje drop shot na zagrywce, aby zaskoczyć przeciwnika, niektórzy uważają, że wielokrotne zbiórki w polu serwisowym są niedozwolone. To jest źle. Przepisy federalne mówią o tym jasno: „Piłka może idealnie odbić się dwa razy w polu serwisowym przeciwnika, w takim przypadku – i jeśli jest to oczywiście dobre pole przeciwnika – punkt zdobędzie para serwującego”.

Służyć jako stopa? Mamy prawo służyć jak stopa, ale nie mamy prawa włóczyć się gdziekolwiek. Aby rozpocząć, obie stopy serwującego muszą znajdować się za linią serwisową i po „prawej” stronie: dlatego serwujący nie może dotykać ani przekraczać linii serwisowej lub linii środkowej (i jej wirtualnego przedłużenia) jedną stopą. Po dotknięciu piłki można przekroczyć te same linie.

Przelot dozwolony.- Jeżeli piłka jest zagrana w pobliżu linii środkowej (po prawej stronie), ale uderzenie następuje po drugiej stronie tej linii, zagrywka jest dobra, dopóki stopy zawodnika pozostają po jego stronie (patrz zdjęcie i film poniżej). .

Ten rodzaj usługi jest autoryzowany Capture Instagram

Poniżej pasa.- W sportach walki ciosy poniżej pasa są surowo zabronione. Cóż, o godz padel, wręcz przeciwnie, przynajmniej w serwisie: strzał musi być oddany na wysokości pasa (lub niżej). Jeśli jest wyższy, jest to błąd.

Obowiązkowe odbicie.- Niektórzy początkujący zapominają o odbiciu piłki od podłoża przed podaniem. Przypomina się im zatem, że nabożeństwo wykonuje się „łyżką”, po odbiciu się od ziemi. To ostatnie musi być przeprowadzone na połowie pola serwującego i musi być za linia serwisowa: jeśli piłka odbije się od tej linii, jest to błąd...

Brak pominiętych usług.- Podczas uderzania serwujący musi mieć co najmniej jedną stopę na ziemi. Oznacza to, że gracz nie może chodzić, biegać ani skakać przed uderzeniem piłki. Zasada ta jest bardzo mało przestrzegana, w tym na najwyższym szczeblu: dowód, świat nr 1 Juan Lebrón bezkarnie od niej odstępuje, jak informowaliśmy o tym już latem ubiegłego roku.

Strzał powietrza = usterka.- Jeśli serwujący całkowicie nie trafi w piłkę i spudłuje, próbując ją uderzyć, serwis jest wadliwy. Jeśli tak jest w przypadku drugiej piłki, punkt trafia do przeciwników.

Nagroda jest wielka w niebie. Jeśli serwis, przestrzegając powyższych zasad, wznosi się bardzo wysoko w przestworza, odbija się od pola przeciwnika i opuszcza boisko na par 3 (lub nawet na par 4), to jest jak najbardziej dobry. Pod warunkiem oczywiście, że po drodze nie dotkniemy bramy. Odbiorca nie będzie miał innego wyjścia, jak tylko odciąć trajektorię lub, jeśli wyjścia są autoryzowane, bardzo szybko wyruszyć, aby odzyskać tę płatową usługę z pola.

Piłka „niech” Punkt jest powtarzany, jeśli piłka uderzy w siatkę (lub jeden ze słupków), wpadnie do właściwego pola serwisowego, a następnie wykona drugie odbicie przed uderzeniem w siatkę. Jeśli ta piłka uderzy w siatkę przed drugim odbiciem, jest wadliwa. Jeśli odbije się raz na polu, a następnie wypadnie przez drzwi i odbije się poza boiskiem, piłka jest wypuszczona, jeśli auty są dozwolone, ale jest faulem, jeśli auty nie są dozwolone.

Wszystko zrozumiałeś? Więc wszystko, co musisz zrobić, to wrócić do gry!

Aby pogłębić temat z Julienem Bondią, oto techniczny film o usłudze:

Po 40 latach gry w tenisa Jérôme wpada do puli padel w 2018 roku. Od tamtej pory myśli o tym każdego ranka podczas golenia… ale nigdy nie goli paly w dłoni! Dziennikarz w Alzacji nie ma innej ambicji, jak dzielić się z Tobą swoją pasją, bez względu na to, czy mówisz po francusku, włosku, hiszpańsku czy angielsku.