Przed Świętami Bożego Narodzenia Cyril Hanouna znajduje się w rankingu padel od listopada 2023 r. udało mu się zająć 86. miejsce we Francji. W ten sposób osiągnął swój cel, którym było znaleźć się we francuskiej pierwszej setce.

Dla tych, którzy nie śledzili, „Objectif Top 100” to program uruchomiony przez Cyrila Hanounę, do którego dostęp jest bezpłatny na stronie Canal+. Trwa już czwarty sezon i wiemy, że zakończy się on dla niego happy endem, gdyż cel został osiągnięty. Z definicji przypieczętowuje to koniec serialu, który zatem będzie miał „tylko” 4 sezony.

Nie wszystko było wygrane dla Cyryla, który zauważył, że im bliżej pierwszej setki, tym miejsca były droższe. Docelowo przeciwnicy, którzy nie wahają się zastosować strategii „włożenia do lodówki”, aby uniknąć swoich partnerów, którzy należą do francuskiej czołówki, a czasem nawet światowej czołówki, facylitator będzie musiał włożyć dużo pracy pod względem fizycznym poziomie, mentalnym i strategicznym w kontaktach ze swoimi trenerami i kolegami z drużyny.

Zawodnikiem, z którym zdobył najwięcej punktów, jest bez wątpienia Hiszpan Teo Zapata, były partner francuskiego numer 1 Benjamina Tisona. Połączenie Cyryla i Teo jest dobre i udało im się pokonać pary z francuskiej pierwszej setki, co jeszcze rok temu było nie do pomyślenia.

Praca zatem przyniosła owoce, ale teraz najtrudniejsze będzie dla niego z pewnością utrzymanie się w tym rankingu. Chyba że... Rzeczywiście, taki entuzjasta, jakim jest, mógłby nas ponownie zaskoczyć. Podczas pokazu TPMP na C8 ogłosił już kolor: „Teraz pójdziemy znaleźć 50 najlepszych".

Czy od pierwszego kwartału 2024 roku będzie nam przysługiwał zupełnie nowy program „Objectif Top 50”?

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.