Często podkreśla się, że Francja za swoimi sąsiadami. padel w Hiszpanii jest wyróżniający się a we Włoszech liczba utworów eksploduje wszędzie. We Francji prawdą jest, że mamy tendencję do obserwowania, że ​​tworzenie padel jest trochę bardziej… zdyszany.

Jednak ta dyscyplina zaczyna naprawdę się sprawdzać i liczba praktykujących stale rośnie każdego roku. Więc oczywiście, kiedy widzimy liczbę licencjobiorców i liczbę graczy, odnosimy wrażenie że nadal brakuje pewnych obszarów.

Jednakże, Roman Taupin de Padelonomika ogłasza to: „To oficjalne, przekroczyliśmy próg 2000 roku. padel we Francji.Wspaniała wiadomość dla padel ponieważ w 2017 r. było tylko 491 utworów…

EWOLUCJA LICZBY UTWORÓW WE FRANCJI

Między 2017 a 2023, liczba utworów padel dlatego doświadczył ewolucji 311% !

Teraz, z wiatrem w żaglach, padel czy będzie mógł posunąć się dalej? Nowym krokiem byłoby osiągnięcie 3.000 torów we Francji kontynentalnej i za granicą. W latach 2022-2023 trochę więcej z 500 sądów zostały zbudowane. Byłoby zatem konieczne podwójną konstrukcję w tym roku, aby osiągnąć ten cel.

Ale projekty, To jest wszędzie. myślimy 4Padel kto chce dotrzeć 250 utworów do 2025 r (za 120 w 2023 r.). Albo projekt na wyspie Puteaux, który w szczególności miał zdetronizował Jamela Debbouze’a.

A Ty co myślisz? Czy Francja mogłaby liczyć? 3000 utworów padel do końca 2024 ? Do Twoich przewidywań…

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.