Wiemy, że Hiszpania była krajem prekursorskim padel w Europie od 2000 r. To kraj, w którym jest najwięcej praktyków, z prawdziwą lojalnością graczy. Dzisiaj hiszpańska federacja była z tego zadowolona osiągnęła liczbę 100.000 XNUMX licencjobiorców padel w kraju.

Osiągnięto liczbę 100.000 XNUMX licencjobiorców

Od dwóch lat liczba licencjobiorców w kraju utrzymuje się na stałym poziomie około 96.000 XNUMX. Jeżeli liczba działek w kraju będzie nadal rosła, osiągając 10.000 2023 w tym roku XNUMXwydawało się, że liczba licencjobiorców utknęła na poziomie 96.000 XNUMX. Jednakże w komunikacie prasowym hiszpańska federacja padel (FEP) ogłosił ostatecznie przekroczyła 100.000 XNUMX licencjobiorców.

EWOLUCJA GRAFICZNA LICZBY LICENCJOBIORCÓW W HISZPANII

Od lat 10 liczba licencjobiorców wzrosła o 131%. padel w Hiszpanii, podobnie jak we Francji, było w stanie skorzystać z lat pandemii, aby zwiększyć liczbę graczy.

Kobiet, więcej niż we Francji

We Francji, kobiety są bardzo rzadko reprezentowane wśród licencjobiorców padel, w której jedynie 18% grają kobiety. W Hiszpanii tak ponad jedna trzecia licencjobiorców kim są kobiety. Statystyka, którą FEP nie wahała się podkreślić.

PODZIAŁ MĘŻCZYZN I KOBIET PADEL HISZPANIA

Wielu „weteranów” zostało zwolnionych

Z drugiej strony jednym z podobieństw z Francją jest przedział wiekowy licencjonowanych zawodników. Również w Hiszpanii brak młodych zawodników jest dość oczywisty: jedynie 13% licencjobiorców.

Wreszcie wśród licencjobiorców najliczniej reprezentowane są osoby w wieku 39 lat i więcej padel w Hiszpanii : 49% graczy należy do tej kategorii.

WYKRES WIEKU PADEL HISZPANIA

Pod tym względem Hiszpania zawsze była znacznie dalej od Francji padel. Przy średniej liczbie 10 graczy na boisku w porównaniu do 22 we Francji, Hiszpania jest królem kraju dla fanów padel.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.