Po ogłoszeniu partnerstwa pomiędzy Babolat i Lamborghini, dzisiaj odkrywamy pierwszy produkt tego stowarzyszenia: rakietę BL001.

Rakieta z włókna węglowego

Babolat Lamborghini BL001

Zainspirowany bezpośrednio samochodowym projektem podwozia samochodów sportowych, BL001 jest wykonany z włókna węglowego, materiału produkowanego i używanego przez włoską markę w jej kolebce w Bolonii. Tę skorupową ramę sięgającą aż do rączki tworzy włókno węglowe. Technologia ta zapewnia połączenie siły, kontroli i mocy.

Dlatego BL001 wywodzi się z wiedzy Lamborghini w zakresie włókien kompozytowych i doświadczenia Babolat w rozwoju produktu padel. Rezultatem jest rakieta, która ma jeden wspólny cel: poszukiwanie wysokiej wydajności.

BL001 Babolat Lamborghini

Edycja limitowana

BL001 to przede wszystkim produkt wizytowy tego partnerstwa: prestiżowa rakieta kolekcjonerska w bardzo limitowanej edycji, zaprojektowana przy użyciu narzędzi, procesów i materiałów stosowanych w produkcji włoskich producentów luksusowych samochodów sportowych.

Model ten był rozwijany przez sześć miesięcy w ramach ścisłej współpracy pomiędzy zespołami technicznymi firmy Babolat i Lamborghini, wszystkie oprawione w 100% rzemieślniczym procesie produkcyjnym. To ilustruje dążenie obu marek do stworzenia wyjątkowego produktu o rewolucyjnym designie.

Wyprodukowanych zostanie tylko 50 egzemplarzy tej pala, które będą dostępne w przedsprzedaży w pięciu różnych kolorach:

BL001 Babolat Kolory Lamborghini

Ten wyjątkowy produkt symbolizuje pierwszy element historycznego partnerstwa: Babolat będzie pracować nad produkcją BL002 i BL003 w 2025 r., dwóch komercyjnych modeli opartych na technologii tej pierwszej rakiety, które będą dystrybuowane wśród ogółu społeczeństwa. Moglibyśmy odkryć te smaki już w 2025 roku.

Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!