Kompleks Inacua drugi rok z rzędu będzie gospodarzem Międzynarodowego Pucharu Klubowego. padel, organizowanego przez Europejskie Stowarzyszenie Klubów Piłkarskich Padel (AECP), przy wsparciu firmy Shark Padel i ratusz w Maladze.

Przypominamy, że poprzednie edycje odbyły się w Tuluzie w 2017 r., w Paryżu w 2018 r. i już w Maladze (Hiszpania) w 2019 r.

Edycja 2020 została odwołana z powodu Covid-19, a edycja 2021 w Maladze odnotowała gwałtowny wzrost liczby wniosków ze strony klubów spoza Europy, co skłoniło liderów EFCA do zorganizowania Międzynarodowego Pucharu Klubowego. padel w październiku 2022.

Malaga jest bez wątpienia światową stolicą padel a 24 kluby reprezentujące 10 krajów będą obecne w październiku na Inacua (która ma 17 utworów padel).

W edycji 2023 o zwycięstwo w Międzynarodowym Klubie walczyć będą kluby z Europy Środkowej, krajów bałtyckich, Hiszpanii, Francji i Portugalii, a także Afryki (Maroko i Senegal) oraz wyselekcjonowani zawodnicy z Ameryki Południowej i Ameryki Północnej kubek padel.

W menu podczas trzech dni zawodów:

  • Dopasowania 170
  • 150 zawodników wybranych przez swoje kluby

Pamiętaj, że każda drużyna składa się z dwóch par mężczyzn i jednej pary kobiet.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.