Du 3 do 6 października , wydanie z 2024 r Międzynarodowy Puchar Klubu Padel (CICP) odbędzie się po raz kolejny w Maladze. Pod przewodnictwem swojego prezydenta Claude'a Baigtsa konkurencja zbierze się 24 kluby z 4 kontynentów.

Alain Siu, prezes AS Phenix na Tahiti, wyśle ​​delegację wysokiego szczebla, gotową zabłysnąć na scenie międzynarodowej.

Claude Baigts jest oczywiście dumny z kontynuacji tego międzynarodowego turnieju: „Z dumą ogłaszamy udział 24 międzynarodowych selekcji, w tym drużyn z Polinezji i Karaibów”.

Międzynarodowy Puchar Klubu padel 2024 - Kopiuj

Metropolia nie zostanie pominięta po zgłoszeniu pięciu selekcji. Wśród nich zespół trenowany przez Léę Godallier z 4PADEL Toulouse-Colomiers i dwie duże selekcje Padel Bordeaux, z Grégorym Coupetem na czele.

Zwycięzcy edycji 2023, Akademia José Solano oraz selekcja Shark Padel, również tam będzie, z deklarowaną ambicją dążenia do pierwszych miejsc.

Pojawienie się Rumunii, reprezentowanej przez trzy kluby, w dalszym ciągu zaskakuje i zachwyca jakością swojej gry. Do tego dochodzą tak znane kraje, jak Portugalia, Włochy, Maroko, Senegal, Mołdawia i inne niespodzianki, które pomogą w przygotowaniu edycji 2024 wyjątkowy rocznik.

Wszelkie dodatkowe informacje na temat CICP 2024 można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej www.europadelcup.eu.

Produkcja / montaż: Lionel Cuveiller Film: @lionailes Drone: @lionailes Autorzy: ©Gregoire Le Bacon / ©Lionailes Podziękowania dla Tahiti Tourisme

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.