Jeśli od 1896 roku mottem olimpijskim jest „Citius, Altius, Fortius„, barona Pierre’a de Coubertina pozostanie na zawsze: „najważniejsze jest, aby wziąć w tym udział„. To jest parafraza wypowiedzi wygłoszonej 24 lipca 1908 roku przez biskupa Pensylwanii: „najważniejszą rzeczą w życiu nie jest triumf, ale walka. Nie chodzi o to, żeby wygrać, ale żeby dobrze walczyć."

W tym roku olimpijskim Europejskie Stowarzyszenie Klubów Padel (AECP) zada wielki cios w małym świecie padel...

Po raz pierwszy, międzynarodowe zawody klubowe padel zbierze się 24 klubów pochodzi z Kontynenty 4 witając delegację 47 zawodników Club Phénix de Tahiti.

Zawody odbywać się będą od godz 3 października do 6, w Maladze!

Pozostaje pytanie: dlaczego ci fani padel czy wybrali Międzynarodowy Puchar Klubowy? padel, poświęcając wiele godzin podróży, aby wziąć udział? Po bardzo szczegółowej analizie odpowiedź brzmi… mieszanina „Citius, Altius Fortius"I"najważniejsze jest, aby wziąć w tym udział”! Te dwa cytaty doskonale to reprezentują praca zespołu EFCA od 2016 roku.

Plakat Międzynarodowy Puchar Malagi

I to jeszcze nie koniec! W Dakhli odbędzie się także Puchar Interkontynentalny, w maju… Puchar Klubowy Pacyfiku Padel w 2025… i 8. edycja Międzynarodowego Pucharu Klubowego padel !

"Jeśli chcemy razem wszystko jest możliwe, walczmy o to padel nadal pozostaje padel."