Dlatego Francja nie powinna mieć immunitetu, aby przejść bezpośrednio do finału 2016 Team Paddle Championship Championship.

Daniel Patty, Prezydent Międzynarodowej Federacji Padel wyjaśnił Padel Magazyn w trakcie szczególnie ciekawego wywiadu na temat kontynuacji wydarzeń międzynarodowych.

Ale uwaga, nic nie jest jeszcze ustalone.

1th rok z jednym rankingiem

Jedno jest pewne, nawet jeśli w środku padla trzeba zachować ostrożność, Fuzja FIP / World Padel Tour ma obowiązywać w tym roku i dlatego dla każdego turnieju WPT zostanie ustalona najwyższa ranga: FIP 1000. Poziom ocen zależy oczywiście od poziomu egzaminu.

Ustawiono główne klasy 4:

Światowy ranking punktów padel

Oceny te obejmują zatem typy turniejów 7:

  • Mistrzostwa Świata Otwarte (Mundial Open)
  • Turnieje 1000 Plus FIP
  • Turnieje FIP 1000
  • Turnieje 500 FIP
  • Turnieje 250 FIP
  • Turnieje 125 FIP
  • Turnieje FIP 100 lub FIP Challenger

Zawody te zależą od poziomu zawodów, ale przede wszystkim od stypendium proponowanego przez organizatora. FIP w pewnym sensie naśladuje przykład najsłynniejszej serii Padel: The World Padel Tour.

Aby dowiedzieć się więcej:

FIP szuka klubów we Francji na międzynarodowe imprezy

FIP 500 „French Open” przed wielkimi świętami?

Uwaga „French Open” pożądany przez FIP nie ma nic wspólnego z FFT. "To nie jest kwestia Mistrzostw Francji ani turnieju homologowanego przez FFT„Mówi kierownik zawodów FFT Stéphane Berrafato.

Jeśli chodzi o FIP podpisane przez French Open, czekamy więc na daty i miejsce. Międzynarodowa Federacja Padel stara się jak najbardziej rozwinąć swoje zawody sygnowane FIP na całym świecie. Jego celem jest rozwój FIP 500 najpierw w całej Europie, a następnie w obu Amerykach.

Już teraz turnieje takie jak Fabrice Pastor Cup oferują wydarzenia FIP w Ameryce Południowej.

Ale jak zawsze, odwieczne pytanie brzmi: „Czy najlepsi gracze na świecie wezmą udział w tych turniejach? "

Francja nie będzie zwolniona z etapów kwalifikacji

Pierwsza informacja, że ​​nie będzie automatycznych kwalifikacji do mistrzostw świata w wiosłach drużynowych dla drużyny Francji. Francja, europejska mistrzyni mężczyzn i wicemistrzka Europy kobiet, z pewnością nie oparła się temu, że niektóre kraje zbojkotowały to wydarzenie, a Hiszpania przede wszystkim.

Jednak niektóre pary kwalifikują się automatycznie. Będą to osoby najlepiej sklasyfikowane w rankingu IPF (International Padel Federacja). Co z pewnością oznacza, że ​​największe narody padla nie powinny bojkotować imprezy, jak to zrobiły w listopadzie ubiegłego roku w Maladze podczas imprezy światowej lub nawet podczas mistrzostw Europy w Padel w Holandii w W zeszłym roku w grudniu.

Ale niektórzy mówcy w Padlu uważają, że to, co wydarzyło się w Maladze, można odnowić. "Nie chciałbym płacić mojej podróży ponownie, by w ostatniej chwili anulować wydarzenie„Wyjaśnia rozczarowanych graczy z Malagi. Zobaczymy, jak wszystko się zmieni.

Lipiec / sierpień: Kwalifikacje do mistrzostw świata drużyn wiosłowych
To miejsce nie zostało jeszcze zatwierdzone. Ale wiemy, że tak się nie stanie w Hiszpanii.

Powstaje pytanie: które zespoły francuskie wysłać na etapy kwalifikacyjne mistrzostw świata drużyn wiosłowych?

FIP nie skonsultował się jeszcze z FFT, a my jesteśmy na samym początku procesu. Problem: Kwalifikacje do Mistrzostw Świata Drużyn Wiosłowych odbędą się w lipcu.

Ojej! Bo jak zrealizować wszystkie etapy mistrzostw Francji przed tą datą, a tym samym zaproponować drużynę francuskiej wersji 2016? wydaje się to niemożliwe.

Istnieją więc rozwiązania 2:
1 / Albo FFT wysyła wersję 2015 francuskiego zespołu padel do tych kwalifikacji.
To rozwiązanie byłoby najprostsze do wdrożenia, ale stanowiłoby problem równości i równości wszystkich francuskich zespołów.
Przyjmijmy nawet hipotezę, w której drużyna France 2015 bierze udział i kwalifikuje się w lipcu do finałów w listopadzie. Tymczasem mamy zespół z francuskiej wersji 2016. Kogo wysyłamy do Meksyku? Co można zrobić gdzie indziej?

2 / Albo FFT otrzymuje nadzwyczajny FIP z dziką kartą za bezpośredni dostęp do finałów w listopadzie 2016 (normalnie).
To rozwiązanie jest jednocześnie najdokładniejsze, ale najbardziej skomplikowane. I byłoby to tańsze dla wszystkich. Na poziomie sportowym zespół Francji został mistrzem Europy dla mężczyzn i wicemistrzem Europy dla kobiet. Można zatem logicznie zwolnić z tych faz kwalifikacji. To rozwiązanie wydaje się być prostotą.

Ostatnie etapy mają się odbyć w Mexico City

Chociaż na chwilę obecną nie ma oficjalnych informacji potwierdzających miejsce, Meksyk jest wyraźnie miejscem, o którym urzędnicy mówią coraz więcej.

Meksyk, kraj, w którym urodził się Padel. Byłby to powrót do źródła.

Listopad / grudzień: Mistrzostwa Świata Team Padel
A priori będzie to Meksyk. FIP nie zweryfikował jeszcze dokładnej strony.

Nie możemy się doczekać, aby tam być!

Franck Binisti- Padel Magazyn

[intens_blockquote color = "warning" font_color = "info" border_color = "info" rightalign = "1"]
Jak jest tenis i tenis plażowy?

W przypadku Drużynowych Mistrzostw Świata w tenisie istnieje Federalna Komisja, która oferuje wybór Prezydium Federalnym i Komitetowi Zarządzającemu (indywidualny mistrz Francji jest wybierany automatycznie, a następnie kilka kryteriów: udział w mistrzostwach de France, wyniki, ranking, ranking, zdolność do gry podwójnej, zachowanie zespołu itp.).

Jeśli chodzi o Mistrzostwa Świata w Plaży: wysyłamy Mistrzów Francji, dziewcząt i chłopców. Jeśli chodzi o wszystkie drużyny młodej Francji (David Junior Cup, europejskie puchary młodzieżowe, selekcji dokonuje DTN.) Jeśli chodzi o puchar Davisa, to DTN składa do Biura Federalnego wniosek o zatwierdzenie.

[/ Intense_blockquote]

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.