Dlatego Francja nie powinna mieć immunitetu, aby przejść bezpośrednio do finału 2016 Team Paddle Championship Championship.

Daniel Patty, prezes Międzynarodowej Federacji Padel, jasno to wyjaśnił Padel Magazine podczas szczególnie interesującego wywiadu na temat sekwencji wydarzeń za granicą.

Ale uwaga, nic nie jest jeszcze ustalone.

1th rok z jednym rankingiem

Jedno jest pewne, nawet jeśli na środku padla trzeba zachować ostrożność, połączenie rankingów FIP / World Padel Tour powinno być skuteczne w tym roku, a zatem instalacja dla każdego turnieju WPT marki: FIP 1000, która jest najwyższą oceną. Poziom rang zależy oczywiście od poziomu testu.

Ustawiono główne klasy 4:

Światowy ranking punktów padel

Oceny te obejmują zatem typy turniejów 7:

  • Mistrzostwa Świata Otwarte (Mundial Open)
  • Turnieje 1000 Plus FIP
  • Turnieje FIP 1000
  • Turnieje 500 FIP
  • Turnieje 250 FIP
  • Turnieje 125 FIP
  • Turnieje FIP 100 lub FIP Challenger

Zawody te zależą od poziomu zawodów, ale także, a zwłaszcza od wyposażenia zaproponowanego przez organizatora. FIP jest poniekąd przykładem najsłynniejszej serii Padel: The World Padel Tour.

Aby dowiedzieć się więcej:

FIP szuka klubów we Francji na międzynarodowe imprezy

FIP 500 „French Open” przed wielkimi świętami?

Uwaga „French Open” pożądany przez FIP nie ma nic wspólnego z FFT. "To nie jest kwestia Mistrzostw Francji ani turnieju homologowanego przez FFT„Mówi kierownik zawodów FFT Stéphane Berrafato.

Jeśli chodzi o FIP z French Open, spodziewamy się dat i lokalizacji. Międzynarodowa Federacja Padel stara się maksymalnie rozwinąć swoje zawody FIP na całym świecie. Jego celem jest rozwój FIP 500 najpierw w Europie, a potem w obu Amerykach.

Już teraz turnieje takie jak Fabrice Pastor Cup oferują wydarzenia FIP w Ameryce Południowej.

Ale jak zawsze, odwieczne pytanie brzmi: „Czy najlepsi gracze na świecie wezmą udział w tych turniejach? "

Francja nie będzie zwolniona z etapów kwalifikacji

Pierwsza informacja, że ​​nie będzie automatycznych kwalifikacji do mistrzostw świata w wiosłach drużynowych dla drużyny Francji. Francja, europejska mistrzyni mężczyzn i wicemistrzka Europy kobiet, z pewnością nie oparła się temu, że niektóre kraje zbojkotowały to wydarzenie, a Hiszpania przede wszystkim.

Z drugiej strony niektóre pary zostaną automatycznie zakwalifikowane. Najlepiej zajmą miejsce w rankingu IPF (International Padel Federation). Co z pewnością oznacza, że ​​największe narody Padel nie powinny bojkotować imprezy, jak to zrobili w listopadzie ubiegłego roku w Maladze na Mistrzostwach Świata lub podczas Mistrzostw Europy w Paddle w Holandii. w grudniu ubiegłego roku.

Ale niektórzy mówcy w Padlu uważają, że to, co wydarzyło się w Maladze, można odnowić. "Nie chciałbym płacić mojej podróży ponownie, by w ostatniej chwili anulować wydarzenie„Wyjaśnia rozczarowanych graczy z Malagi. Zobaczymy, jak wszystko się zmieni.

Lipiec / sierpień: Kwalifikacje do mistrzostw świata drużyn wiosłowych
To miejsce nie zostało jeszcze zatwierdzone. Ale wiemy, że tak się nie stanie w Hiszpanii.

Powstaje pytanie: które zespoły francuskie wysłać na etapy kwalifikacyjne mistrzostw świata drużyn wiosłowych?

FIP nie skonsultował się jeszcze z FFT, a my jesteśmy na samym początku procesu. Problem: Kwalifikacje do Mistrzostw Świata Drużyn Wiosłowych odbędą się w lipcu.

Ojej! Bo jak zrealizować wszystkie etapy mistrzostw Francji przed tą datą, a tym samym zaproponować drużynę francuskiej wersji 2016? wydaje się to niemożliwe.

Istnieją więc rozwiązania 2:
1 / Albo FFT wysyła wersję 2015 francuskiego zespołu padel do tych kwalifikacji.
To rozwiązanie byłoby najprostsze do wdrożenia, ale stanowiłoby problem równości i równości wszystkich francuskich zespołów.
Przyjmijmy nawet hipotezę, w której drużyna France 2015 bierze udział i kwalifikuje się w lipcu do finałów w listopadzie. Tymczasem mamy zespół z francuskiej wersji 2016. Kogo wysyłamy do Meksyku? Co można zrobić gdzie indziej?

2 / Albo FFT otrzymuje nadzwyczajny FIP z dziką kartą za bezpośredni dostęp do finałów w listopadzie 2016 (normalnie).
To rozwiązanie jest jednocześnie najdokładniejsze, ale najbardziej skomplikowane. I byłoby to tańsze dla wszystkich. Na poziomie sportowym zespół Francji został mistrzem Europy dla mężczyzn i wicemistrzem Europy dla kobiet. Można zatem logicznie zwolnić z tych faz kwalifikacji. To rozwiązanie wydaje się być prostotą.

Ostatnie etapy mają się odbyć w Mexico City

Chociaż na chwilę obecną nie ma oficjalnych informacji potwierdzających miejsce, Meksyk jest wyraźnie miejscem, o którym urzędnicy mówią coraz więcej.

Meksyk, kraj, w którym urodził się Padel. Byłby to powrót do źródła.

Listopad / grudzień: Mistrzostwa Świata Team Padel
A priori będzie to Meksyk. FIP nie zweryfikował jeszcze dokładnej strony.

Nie możemy się doczekać, aby tam być!

Franck Binisti- Padel Magazine

[intens_blockquote color = "warning" font_color = "info" border_color = "info" rightalign = "1"]
Jak jest tenis i tenis plażowy?

W przypadku Drużynowych Mistrzostw Świata w tenisie istnieje Federalna Komisja, która oferuje wybór Prezydium Federalnym i Komitetowi Zarządzającemu (indywidualny mistrz Francji jest wybierany automatycznie, a następnie kilka kryteriów: udział w mistrzostwach de France, wyniki, ranking, ranking, zdolność do gry podwójnej, zachowanie zespołu itp.).

Jeśli chodzi o Mistrzostwa Świata w Plaży: wysyłamy Mistrzów Francji, dziewcząt i chłopców. Jeśli chodzi o wszystkie drużyny młodej Francji (David Junior Cup, europejskie puchary młodzieżowe, selekcji dokonuje DTN.) Jeśli chodzi o puchar Davisa, to DTN składa do Biura Federalnego wniosek o zatwierdzenie.

[/ Intense_blockquote]

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.