Babolat wyznacza nowy kamień milowy dla najbardziej znanych padel Francuzka w butach BABOLAT JET PADEL.

BABOLAT JET PADEL to zdecydowanie nowy produkt firmy Babolat, która rozszerza swoją ofertę butów. Z wyjątkiem tego czasu to prawdziwa innowacja.

Profesjonalni gracze padel plebiscyt. Chociaż początkowo tylko Miguel Lamperti i siostry Alayeto zaczęli nosić te buty, wielu innych profesjonalnych graczy przybyło, aby rozszerzyć szeregi, w tym francuski znajomy, wielki Fernando Poggi.

Te buty są krokiem naprzód dla francuskiej marki, która postawiła na lekkość i dynamizm tych butów. Pomysł był zatem jasny: Zyskaj prędkość i lekkość, zachowując optymalne wsparcie i napięcie w stopach. Udany zakład!

Frédéric Bertucat, dyrektor Padel w Babolat spogląda wstecz na przygodę z tym wyjątkowym butem.

Ten but trochę łamie przyzwyczajenia. W jaki sposób Babolat wpadł na pomysł stworzenia tak lekkiej pary?

Babolat jest pionierską firmą (od 1875) i ekspertem w dziedzinie sportów rakietowych. Poświęca wszystkie swoje wysiłki na rzecz poprawy praktyki i wydajności tych sportów dzięki innowacyjnym produktom, aby spełnić wymagania naszych praktyków.

Dziś Padel to sport, którego gra jest coraz szybsza, w której gracz musi poruszać się coraz szybciej. Aby wygrywać mecze, musi być bardziej dynamiczny na boisku.

Z tego powodu ten but został zaprojektowany: aby ułatwić grę zawodnikom, czyli w przypadku Jet Padelpoprawić prędkość jego ruchów, pomóc mu w nagłych zmianach trajektorii, opracowując ultralekki but o doskonałej dynamice dzięki innowacjom naszych partnerów Michelin i Chamatex.

PARTNER i OFICJALNY BUT WORLD PADEL TOUR, pozwoliło nam również obserwować ruchy graczy, poznać ich rzeczywiste potrzeby i ograniczenia w przekazywaniu tych informacji zespołom deweloperskim.

Jakie są główne technologie tego buta?

3 Technologie wyróżniają się na tle JET PADEL:

- MATRYX: Innowacja złożona i opracowana wyłącznie we współpracy z Chamatex, firma ekspercka w dziedzinie tkanin high-tech. Wyprodukowany we Francji i specjalnie zaprojektowany dla potrzeb praktyków, górna część buta jest wykonana z jednego kawałka i wykonana z ultra odpornych nici Kevlar i Poliamidu. Stąd wynik niesamowicie lekkiego i bardzo stabilnego buta, który doskonale dopasowuje się do kształtu stopy.

- MICHELIN SOLE: Partner firmy Babolat od 2003 roku, zespół innowacji Michelin opracował podeszwę kontaktową dzięki swojemu poziomowi wiedzy w dziedzinie motoryzacji. W ten sposób zaprojektował odporną na ścieranie podeszwę, której konstrukcja odpowiada na ograniczenia terenu. Padel.

- ACTIVE FLEXION: Technologia opracowana i zdeponowana przez Babolat: kształt i skład zastosowanych materiałów skupiają się na punktach nacisku buta 9, zapewniając optymalną zwinność i precyzję.

Aby odpowiedzieć na to pytanie, zastosowano 2 innowacje / materiały: cholewkę MATRYX i skład podeszwy kontaktowej MICHELIN, które sprawiają, że ten but jest wyjątkowy.

Czy możemy już zmierzyć jego sukces?

To wielki początek dla Babolat. Przede wszystkim wielu profesjonalnych graczy korzysta z tego buta. I nie jest tak łatwo przełamać nawyki graczy. Po rakiety butem jest 2th Najważniejsze „narzędzie pracy” dla gracza. To trochę jak opony Formuły 1. Teraz wiele nowych punktów sprzedaży prosi nas o ten but. W lipcu klient nie wahał się przed podróżą samochodem w obie strony Granada => Madryt w ciągu dnia, aby mieć pewność, że będzie mógł go kupić.
Zorganizowaliśmy dzień testowy z dziennikarzami podczas Turnieju WPT w Valladolid. Niektórzy dziennikarze nie zawahali się napisać, że jest to „butem” Padel roku. Rewolucja w bucie Padel !!! "

Francuski zespół Padel również używa tego buta. Będą również wyposażone w Jet Padel na finały mistrzostw świata padel w listopadzie przyszłego roku.

Wracając do graczy na World Padel Tour, w dniu, w którym zaczęliśmy wyposażać Miguela Lampertiego i bliźniaczki Mapi i Majo Alayeto przed wprowadzeniem na rynek do testów w grze, jego JET PADEL zaczął robić szum wśród graczy Pro i wszyscy, którzy mają kontrakt z Babolatem, skontaktowali się z nami wkrótce potem, aby przejść na model JET PADEL.

Dla anegdoty, żaden zawodowiec nie włoży nowego buta, aby zagrać w turnieju. Musi ją przeszkolić, żeby mogła się wyszkolić.
I tam, „o niespodzianka”, niektórzy gracze, jak Fernando Poggi, byli tak zaskoczeni wygodą i konserwacją JET PADEL kiedy rozdaliśmy je w lipcu ubiegłego roku podczas turnieju WPT w Valladolid, że nie zawahali się rozegrać swojego meczu godzinę po ich podaniu. Ponadto z 8 półfinalistów Valladolid, 5 zostało obutych w JET PADEL a siostry bliźniaczki Alayeto wygrały w losowaniu kobiet.

Misja zrealizowana dla nas, Lekkość i Dynamizm w służbie Performance Padel !!

Wywiad przeprowadził Franck Binisti

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.