Profesjonalista Padel League rozpoczęła w tym tygodniu sezon 2024 pierwszym wydarzeniem, które odbyło się w Miami na stokach Ultra Padel Klub. Wracamy szczegółowo do tych zawodów, w których biorą udział najlepsi gracze na świecie, wszystkie tory razem wzięte.

Premier Padel i A1 łącznie

Liga ta składa się z 10 drużyn: Las Vegas Smash, Cancun Waves, Miami Padel Club, Flowrida Goats, San Diego Stingrays, Los Angeles Beat, Arkansas Matrix, Toronto Polar Bears, New York Atlantics i Houston Volts.

Każda drużyna składa się z kilku graczy z dwóch głównych międzynarodowych obwodów: Premier Padel i A1 Padel. Osobliwość gwarantująca spektakl, jak wtedy, gdy Agustin Tapia i Tolito Aguirre skrzyżowali miecze w tym tygodniu w konfrontacji pomiędzy Miami Padel Club i Los Angeles Beat. Znajdź tutaj listę zawodników i skład drużyn.

Konkurencja mieszana

10 drużyn podzielonych jest na dwie pięcioosobowe grupy: Grupę Białą i Grupę Złotą.Rozgrywki rozgrywane są w następujący sposób: gra podwójna mężczyzn, gra podwójna kobiet, a następnie gra mieszana. Mecze rozgrywane są w formacie dwóch setów po sześć gemów i 10-punktowego super tie-breaka w trzecim secie, z wyjątkiem gry podwójnej mieszanej, która rozgrywana jest w jednym zwycięskim secie sześciu gemów.

Profesjonalista Padel Dlatego liga odbywa się etapami, a turnieje trwają przez tydzień. Po zakończeniu czterech zaplanowanych na ten rok etapów sezonu zasadniczego 8 najlepszych drużyn spotka się w finale, który odbędzie się pod koniec 2024 r. w Nowym Jorku. W wydarzeniu przewidziano nagrodę pieniężną w wysokości miliona dolarów.

Wydarzenie, które się rozwija

Jak mówi Prezydent PPL Marcos del Pilar: „służyć jako katalizator padel oraz rozsławienie tego wspaniałego sportu w całej Ameryce Północnej.” W tym celu konkurencja w tym roku rośnie jeszcze bardziej, zwiększając liczbę partnerstw nadawczych: MSG, DAZN, FOX USA Espanol, a nawet platform takich jak Game+.

Liga północnoamerykańska zapewniła także ugruntowanie marki znanej już w branży padel, ponieważ Adidas stał się oficjalnym sądem Pro Padel Liga w tym roku. Wieloletnia umowa, która będzie wspierać rozwój stoków na amerykańskiej ziemi, wiedząc, że według Stanów Zjednoczonych do 30.000 r. ma powstać ponad 2029 XNUMX tras Padel Stowarzyszenie.

Koniec pierwszego etapu można śledzić od godziny 17:XNUMX czasu francuskiego stronie internetowej Pro Padel Liga. Miami Padel Klub Agustina Tapii i Ariego Sancheza zmierzy się z Las Vegas Smash Gonzalo Alfonso i Alejandry Alonso de Villa.

Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!