Le padel zyskuje sławę w Stanach Zjednoczonych! Trzeba to powiedzieć, jeśli mamy wierzyć Stanom Zjednoczonym Padel Association (USPA) do 10 roku liczba graczy powinna wzrosnąć do ponad 30 milionów, a liczba utworów do ponad 000 2029. Aby tak się stało, jego popularność będzie musiała przeżyć duży rozkwit. I możesz na to liczyć Pro Padel Liga (PL) promować nasz sport po drugiej stronie Atlantyku.

Rzeczywiście, liga zawodowa padel właśnie ogłosiło swój kalendarz na sezon 2024, z niezłą nagrodą pieniężną w wysokości miliona dolarów i obecnością gwiazd padel globalny! Myślimy o zawodnikach, których już nie prezentujemy, takich jak Pablo Lima i bliźniacy Alayeto (Flowrida Gators), Juan Martín Díaz i Fede Chingotto (New York Atlantics), Miguel Lamperti i Maxi Sánchez (San Diego Stingrays)…

„Jesteśmy niezwykle podekscytowani możliwością kontynuowania naszego zaangażowania w rozwój padel w Ameryce Północnej i być katalizatorem wzrostu na całym kontynencie”– powiedział Marcos del Pilar, prezes PPL.

W sezonie 2024 o trofeum będzie rywalizować dziesięć drużyn: Las Vegas Smash (mistrzowie 2023), Cancun Waves (finaliści 2023), Miami Padel Club, Flowrida Goats, San Diego Stingrays, Los Angeles Beat, Arkansas Matrix, Toronto Polar Bears, New York Atlantics i Houston Volts.

Pierwsze dwa wydarzenia sezonu regularnego (z 4) sezonu 2024 zaplanowano na Florydzie w dniach 1–6 kwietnia i 8–13 kwietnia. Ostatnie dwa wydarzenia sezonu zasadniczego odbędą się w południowej Kalifornii w dniach 12–17 sierpnia oraz 19–24 sierpnia. Następnie osiem najlepszych drużyn z rankingów awansuje do finału, który odbędzie się pod koniec 2024 r. w Nowym Jorku. Każde starcie obejmie mecz mężczyzn, kobiet i mecz mieszany.

Znajdź program poniżej:

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !