Na północy padel kontynuuje rozwój. Słynny kurort Bagnoles-de-l'Orne trafia do Padel. Będzie to pierwszy klub wiosła w departamencie Orne. Klub tenisowy Bagnolais jest już wyposażony w korty tenisowe 12, w tym glinę halową 6 i szybkie oferty 6, ponieważ pole do gry 1er Jun 1 przed innymi.

[src googlemap = ”„Szerokość =” 150 ″ wysokość = ”150 ″]

A 1 ma więcej ziemi niż 2 coraz bardziej?

W Normandii dyscyplina jest nadal nieznana, dlatego klub tenisowy Bagnolais postanowił wyjechać na padel „po kroku ” wyjaśnia organizatorzy. "Na początku będziemy testować ten sport w regionie, jeśli zajmie to tak, jak mamy nadzieję, zainstalujemy ostateczne korty do padla 2 na początku przyszłego roku„Mówi Pierre Hénuin, prezes Tennis Club Bagnolais.

Projekt datuje się na rok 1, w którym klub chciał uruchomić padel w dziale. Od czerwca do listopada boisko padel będzie służyć jako test. zobaczymy, czy departament Orne jest otwarty na ten sport.

Do zobaczenia w miesiącu 6 po recenzję tej przygody na stronie tego spa.

Prezes TCB dodaje, że „Ten projekt padla odniósł sukces dzięki powadze Kaktus Padel. Ogromne gratulacje dla nich. „Okazuje się, że Kaktus Padel wykonał projekt pół-kryty na południu Francji i będzie”możliwość pokrycia naszych terenów systemem pół-halowym, jak ma to miejsce w Tennis Club de Pau„Podsumowuje Pierre Hénuin.

Bardzo bogata inauguracja

Po zaproponowaniu dni otwartych od początku czerwca klub tenisowy Bagnolais zaproponował piękny dzień inauguracyjny w niedzielę 12 czerwca. Drużyna France Padel Pro złożona z mistrza Europy Padela, Simona Boissé, Samuela Devranda, jego partnera i zakwalifikowana do kwalifikacji do mistrzostw świata w drużynie padel w lipcu, Cyril Theunynck i Sébastien Ruiz zrealizują kilka demonstracji padla w ciągu całego sezonu. ten dzień

Ale w menu była też przystawka i gigantyczna paella. Krótko mówiąc, atmosfera jest już bardzo caliente!

Bagnolais TC odnowi swoje operacje otwarte w weekendy 14 w lipcu i 15 w sierpniu.

W miesiącach 6 będzie można uczyć się TCB za stawkę 5 € za godzinę. Wkrótce zostaną wprowadzone mapy z bardzo interesującymi stawkami (mapa 10h i mapa 20h). Miesięczna licencja 3 będzie również oferowana za 3 €.

Franck Binisti / Simon Boissé - PADEL MAGAZINE

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.