Delegacja ludzi 4 podróżowała po afrykańskiej ziemi, aby nieść dobre słowo Padela i potwierdzić pierwszą edycję Pucharu Interkontynentalnego Klubów Padel w Dakhla, w południowym Maroku, od 15 do 19 w listopadzie. Konkurs, który zgromadzi wszystkie kontynenty i którego ambicją jest zaoferowanie „najpiękniejszy międzynarodowy konkurs padla na świecie ”na Place Hassan II.

Ścisłe powiązania z Palmeraie w Senegalu

Pierwszy krok EFCA : Klub La Palmeraie w Senegalu. Nadszedł czas, aby ponownie połączyć się z Geoffrayem Demeerlaerem i jego zespołem z pierwszą edycją Pucharu Euro Padel w Casa Padel w listopadzie zeszłego roku. Są bardzo bliskie więzi z pierwszym afrykańskim klubem, który bierze udział w Europejskim Pucharze Klubów w 2018 i powróci do 2019 z nowymi ambicjami. Klub i warunki goszczące na najwyższym poziomie, aby spędzić 7 dni dzielone między Padel i atrakcje turystyczne.

CAFC, nowy członek AECP

Drugi krok do Casablanca w Maroku dla zespołu AECP, a ściślej w Cercle Amicale Français de Casablanca (CAFC). Udogodnienia bardzo wysokiej jakości i wycieczki z przewodnikiem Pierrica Montanta, dyrektora sportowego sekcji Tennis Padel, która ma więcej niż członków 900, w tym padleurs 300. Owocna wymiana ze skarbnikiem, panem Le Rouxem, który chce zobaczyć, jak CAFC dołącza do członków AECP na następny Puchar Europy w Walencji i bierze udział w Pucharze Międzykontynentalnym.

Dakhla: Realizacja za pomocą CICP

Trzeci etap w Dakhla na południu Maroka (2400 km dalej na południe). Christophe Marciano, Antonio Navarro i Claude Baigts dla AECP towarzyszyli Samir Hajije i Ahmed Bennis z Averroes Circle. Wszyscy zostaną przyjęci, podobnie jak pionierzy aeropostale, którzy uczynili miasto Dakhla głównym przystankiem linii Toulouse Saint Louis z Senegalu.

Cel tej podróży: stworzenie Dakhla Padel Club z budową przynajmniej kortów 5 i organizacja Międzynarodowego Pucharu Padel na placu Hassana II od 15 do 19 Listopad 2019.

Cel osiągnięty przez partnerów AECP-NORD Sud Działanie Prezydenta Omara El Alaoui El Balrhiti działającego w imieniu Regionalnego Biura Turystyki Dakhli Oueda Eddahaba, który uczestniczył w przyjęciu w Radzie Regionalnej na zaproszenie Prezydenta Yanji El Khattat.

Wszystkie strony podpisały konwencję finansującą koszty budowy sądów i międzynarodowej imprezy sportowej przed marokańskimi kamerami telewizyjnymi.

Puchar Interkontynentalny Padel w Dakhla - listopad 2019

Kluby 16 reprezentujące kontynenty 5 będą rywalizować w dwóch stołach: mężczyzn i kobiet: Argentyna, Hiszpania, Brazylia, Meksyk, Francja, Monanco, Senegal, Tunezja, Maroko, Dania, Belgia, Włochy, USA.

Kluby 4 Finaliści 1 / 2 edycji Pucharu Europy Klubów 2019 będą podróżą. Ale partnerzy poszli jeszcze dalej, odkąd delegacja, która pojedzie do Dakhla 15 Listopad 19 będzie się składał z ludzi 200: graczy, liderów, liderów biznesu, dziennikarzy (16) przy wsparciu AECP North South Akcja, Averroes Circle gości 200 z pełnym wyżywieniem i transfer Malaga Dakhla przez Air Arabia.

Po ponownej wizycie w Casablance i Rabacie, aby spotkać się z marokańskimi mediami i Marokańskim Komitetem Olimpijskim, delegacja mogła wrócić do Walencji i Tuluzy, aby zdać relację z powodzenia misji.

Strony europadelcup.com i opendefrancedepadel.org będą co tydzień przekazywać niezbędne informacje.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.