Wciąż to powtarzamy: wielu zawodowych sportowców jest uzależnionych padel. Były reprezentant Szkocji w międzynarodowym rugby Max Evans nie jest wyjątkiem od reguły.

Fani Castres Olympique nieuchronnie wspominają Max Evans, szkocki skrzydłowy która ewoluowała pod barwami klubu Tarn w latach 2011-2015. Ten, który 44 razy nosił ostrą koszulkę, jest także wielkim fanem padel.

Rozmawiali nasi koledzy z Tennis365, były gracz rugby jest jednym z nich wielu byłych zawodowych sportowców którzy ucztują na stokach padel. Na dowód często dzieli ten utwór z John Terry, były międzynarodowy piłkarz Anglii: „Gram dużo z Johnem Terrym, jest naprawdę zafascynowany padel, to właśnie dzieje się z każdym, kto spróbuje tego sportu! ”

Dla Maxa padel est bardziej dostępny niż tenis : „Co mnie wciągnęło w padel to fakt, że możesz szybko robić postępy, jeśli masz odpowiednią koordynację ręka-oko. Nie jest tak techniczny jak tenis. Podstawy tego sportu to to, co można robić na piasku z rakietą plażową. Musisz utrzymać piłkę przy życiu i bardzo szybko możesz rozgrywać długie wymiany, co na początku jest niemożliwe, gdy zaczynasz grać w tenisa ”.

Dla Evansa, 37-letniego i na emeryturze od prawie 5 lat, plik padel jest w pewnym sensie nowa młodość : „Przez całe życie moje dni były przerywane treningami. Kiedy się zatrzyma, na początku czujesz się trochę zagubiony. Wtedy się zakochałem padel, sport, który odkryłem w Portugalii i ponownie zmotywował mnie! ”

Dla niego padel a piękne dni przed nim : „W Hiszpanii padel jest bardziej popularny niż tenis. To wciąż niezwykłe w kraju, który ma jednych z najlepszych tenisistów na świecie, w tym oczywiście światową gwiazdę Rafaela Nadala! To fizyczny i ciekawy sport dla chcących ćwiczyć. Bardziej zabawne jest uprawianie sportu ze znajomymi podczas zabawy, niż chodzenie na siłownię lub bieganie na macie. Plik padel uzależnia i wielu osobom będzie to łatwiejsze ”.

 

Aby znaleźć pełny wywiad (w języku angielskim), przejdź na stronę internetową Tennis365.

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !