Léa Godallier / Mélissa Martin at the ladies e Bastien Blanqué / Johan Bergeron po stronie mężczyzn wygrywają pierwszy etap pierwszej edycji FFT Padel Turn 4PADEL Valenciennes.

Jeśli w przypadku pań logika była przestrzegana, ponieważ rozstawiony numer 1 tabeli wygrał po skomplikowanym finale i wygrał z zaskakującą parą Meites / Ligi, to właśnie z mężczyznami mieliśmy prawo do wyjątkowy finał i zwycięstwo Bergerona / Blanqué nad paryską parą Tison / Maigret.

W ten weekend o 4PADEL Valenciennes.

Godallier / Martin wykonuje pracę

Wspaniałe wydarzenie dla pań ze zwycięstwem Léi Godallier i Mélissy Martin w pierwszym P2000 w historii padel Francuski. Wzniesiony płaskowyż. To zwycięstwo jest logiczną konsekwencją dla Martina / Godalliera po jego pierwszych krokach w Hiszpanii w zawodowym świecie toru World Padel Tour. Presję trzeba było opanować i zrobiła to z rozmachem.

Najpierw w półfinale grała przeciwko Vo / Feaugas, parze, która pokonała ją kilka tygodni temu na P1000 de Beausoleil. Jeśli Godallier / Martin mieli dobry mecz, Vo / Feaugas trochę przegapił półfinał z wieloma niesprowokowanymi fauli. Strata w 2 zestawach 6/3 6/3.

W finale Godallier / Martin grał przeciwko nasionowi 4 turnieju Meites / Ligi. Czapki z głów przed tą parą, która zaliczy piękny turniej, w tym bardzo fajny półfinał przeciwko niebezpiecznej parze Vandaele / Soubrié.

Przypomnijmy, że Marianne Vandaele jest byłym członkiem zespołu Francji i wraz ze swoim partnerem zrezygnowali z rozstawionego turnieju 2: Lovera / Casanova w zestawach 2 (6 / 2 6 / 4).

Dziwny finał: Mélissa Martin i Léa Godallier wpadły w fałszywy rytm narzucony przez Line Meites i Fionę Ligi. Na papierze Line i Fiona nie były faworytami. Taktycznie, więc starali się nie nadawać rytmu swoim uderzającym. Płatna taktyka, ale niewystarczająca, aby przechylić szalę. Zwycięstwo w zestawach 2 Godallier / Martin: 6 / 4 6 / 4.

Ponowne uruchomienie Blanqué / Bergeron

Co za finał! Co za podróż! Bastien Blanqué i Johan Bergeron powinni odzyskać pierwsze miejsce we Francji po zwycięstwie z Adrienem Maigretem i Benjaminem Tisonem w finale FFT Padel Wieża Valenciennes. Wielki finał 3 bardzo tight setów: 7/6, 4/6, 7/5.

Bardzo ważne zwycięstwo, które wykracza poza zakres tego konkursu. Dla Blanqué / Bergeron jest to głównie turniej, który pozwala im rozpocząć sezon po skomplikowanym starcie w Hiszpanii. Jeśli Bastien i Jo nie będą już grać razem w Hiszpanii, pozostaną partnerami we Francji. I magia nadal działa dla tych dwóch graczy, którzy trenują i grają w Hiszpanii.

Niemniej jednak Adrien Maigret i Benjamin Tison przybyli na ten turniej z pełnym zaufaniem, a 0 pokonał we Francji w 2019. Prawie 4 miesięcy niepokonanych i zwycięstw w turnieju przeciwko Carité / Lara Salines, a zwłaszcza Scatena / Bernils w półfinałach w „ta część wykresu śmierci„Jak przypomnieli mu gracze.

Dla Blanqué / Bergeron był to ich pierwszy duży test po stosunkowo łatwym zwycięstwie w półfinale przeciwko Moreau / Ritz.

A jednak francuscy mistrzowie padel w tytule zapewniają wyjątkową usługę. Na początku tego finału niewielu wierzyło w sukces Blanqué / Bergeron. Udało jej się udaremnić prognozy.

Ten pierwszy krok uruchamia FFT Padel Trasa na bardzo dobrej dynamice. Drugi przystanek w znakomitym klubie w Esprit Padel Lyon od 10 do 12 maja.
Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.