Stéphane Penso ugruntowała swoją pozycję kluczowej postaci w dziedzinie padel, zyskując reputację wykraczającą daleko poza nasze granice. Jego dogłębna wiedza na temat rakiet i różnych sektorów sprzętu doprowadziła go do dołączenia do zespołu francuski Padel Sklep w 2019.

Reputacja oficjalnego testera Padel Magazine rozszerza się na arenie międzynarodowej dzięki swojej neutralności i poczuciu obiektywizmu.

Stéphane Penso testuje Wall Master

Ciesząc się jednomyślnym uznaniem dla swojego know-how, rozpoczęła ambitny projekt, którego celem jest pomóc Ci w świadomym zakupie kolejnej rakiety, a także wszystkich akcesoriów, które mogą jej towarzyszyć.

Plik ten zostanie podzielony na trzy sekcje : jeden poświęcony faza zrozumienia, inny przeznaczony dlaobjaśnienie (w dwóch etapach) i wreszcie ostatni, poświęcony konkluzja aby zapewnić pełne wytyczne. Przejdźmy do pierwszej części.

Nie zawsze łatwo jest dokonać wyboru

Z prawie 400 spółkami notowanymi na giełdzie na całym świecie, padel znacznie przewyższa wszystkie inne sporty rakietowe razem wzięte. To rozprzestrzenianie się marek wynika w dużej mierze z młodości tego sportu, która generuje entuzjazm i ciągły rozwój.

Dodatkowo rakiety śnieżne padel charakteryzują się bardziej wyraźnymi i złożonymi cechami, takimi jak równowaga, kształt, sztywność, wielość komponentów i inne terminy specyficzne dla tego sportu, takie jak „punto dulce” (lub słodki punkt po francusku i słodki punkt po angielsku).

W efekcie dokonanie wyboru podczas procesu zakupowego może stać się bardzo restrykcyjne!

Dlatego też, w oczekiwaniu na pojawienie się kolejnych modeli vintage na rok 2024, tradycyjnie prezentowanych przez większość producentów pod koniec roku, dokładnie sprawdzimy rakiety, ich parametry techniczne i wszystkie drobne cechy charakterystyczne dla każdego modelu.

Wysokiej klasy rakiety dla doświadczonych graczy

Posiadanie wysokiej jakości rakiety jest jak bycie wojownikiem na polu bitwy. Tak jak żołnierz precyzyjnie reguluje swoją broń, tak i gracz padel muszą dostosować swój sprzęt, konserwować go i dostosowywać zgodnie ze swoimi oczekiwaniami. Zasady te dobrze odpowiadają znanym kryteriom wyznawców Padel Magazine : obsługa, wydajność, moc (lub sterowanie) i niezawodność.

Steohane-Penso-Bullpadel-Vertex 03 kontra hack 03

Ważne jest, aby zrozumieć, że jakość i wysoki koszt rakiety nie gwarantują automatycznie lepszych wyników gracza. Najlepiej zatem zacząć od lekkiego i wybaczającego błędy modelu z włókna szklanego, który można dostać już za około sto euro. Decydowanie się na opcję z najwyższej półki podczas nauki może okazać się nieskuteczne, jeśli nie wybaczy najmniejszych odchyleń w precyzji.

Rakiety z najwyższej półki są często projektowane z myślą o wyważeniu i twardości odpowiednich dla doświadczonych graczy, ale u osób początkujących w tym sporcie mogą powodować problemy, takie jak zapalenie ścięgien lub nawracający ból.

Kilka kryteriów, które należy wziąć pod uwagę

Kariera gracza zazwyczaj przebiega typową trajektorią, przechodząc przez fazy odkrywania, inicjacji, postępu, osiągnięć i rywalizacji, a następnie regresję. Na każdym etapie istotne jest, aby sprzęt był dostosowany do Twojego aktualnego poziomu i konkretnych potrzeb.

Na przykład na początku podróży padelistyczne i w fazie spadkowej równie ważne jest używanie rakiety lekkiej i wygodnej, która ułatwia trzymanie. Pozwala to uniknąć zniechęcenia się produktem, który jest trudny w obsłudze.

Dodatkowo, pod koniec kariery możesz doświadczyć problemów z ramionami i barkami, co sprawia, że ​​lepiej wyważona rakieta staje się jeszcze bardziej konieczna.

Jeśli chcesz poprawić swoje wyniki i postępy w padel, czas poważnie rozważyć zakup odpowiedniego dla siebie urządzenia. Aby rozpocząć padelnajlepiej wybrać rakietę, która oferuje określone funkcje zapewniające optymalne wrażenia.

Stephane Penso Osiris Basalto test Palas Starvie

Być może eksperymentowałeś już z kilkoma wynajmowanymi apartamentami lub tymi, z których korzystają Twoi znajomi, a teraz jesteś skłonny zainwestować w ten, który będzie idealnie odpowiadał Twoim wymaganiom. Aby dokonać właściwego wyboru, należy wziąć pod uwagę kilka kryteriów, takich jak poziom gry, waga, kształt, wyważenie, rodzaj pianki itp.

Specjalne palsy dla początkujących

Ten wybór pomoże zminimalizować ryzyko kontuzji, zapewni wygodne i optymalne uderzenie, zmniejszy strach i poprawi ogólną zwrotność rakiety. Rzeczywiście, kiedy zaczynamy od padelmoc, jaką pala pozwoli Ci rozwinąć w uderzeniach, nie jest tak ważna, jak zdolność rakiety do towarzyszenia uderzeniu (dzięki efektowi trampoliny włókna szklanego), tłumienia wibracji (poprzez miękką gumę), łatwo trzymać się w dłoni (dzięki niewielkiej wadze) i zapewniać dużą zwrotność (z równowagą umieszczoną w pobliżu rączki).

Model o okrągłym formacie, wybaczającym gumę, zmniejszonej wadze, niskim wyważeniu i powierzchni z włókna szklanego byłby idealny dla nowicjusza.

W następnej dyskusji zagłębimy się w parametry techniczne, które obejmują specyfikę rakiety tenisowej. padel, a także we wszystkich akcesoriach, które mogą być z nim powiązane.

Stéphane Penso

Fan padel, Stéphane został oficjalnym testerem planety padel w Europie. Wszystko przechodzi przez jego fachowe ręce. Dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu w świecie wędrówek w rakietach śnieżnych jest w stanie zeskanować Twój sprzęt od stóp do głów!