Stéphane Penso ugruntowała swoją pozycję kluczowej postaci w dziedzinie padel, zyskując reputację wykraczającą daleko poza nasze granice. Jego dogłębna wiedza na temat rakiet i różnych sektorów sprzętu doprowadziła go do dołączenia do zespołu francuski Padel Sklep w 2019.

Reputacja oficjalnego testera Padel Magazine rozszerza się na arenie międzynarodowej dzięki swojej neutralności i poczuciu obiektywizmu.

Ciesząc się jednomyślnym uznaniem dla swojego know-how, rozpoczęła ambitny projekt, którego celem jest pomóc Ci w świadomym zakupie kolejnej rakiety, a także wszystkich akcesoriów, które mogą jej towarzyszyć.

Plik ten jest podzielony na trzy sekcje: jedna poświęcona fazie zrozumienia, druga przeznaczona na wyjaśnienie (w dwóch etapach) i ostatnia poświęcona wnioskom w celu zapewnienia pełnych wskazówek. Przejdźmy do czwartej części: konkluzja.

Dla tych, którzy przegapili pierwsze trzy części:

Zasadnicze pytanie

Kupując pala, wielu graczy padel skonfrontuj się z zasadniczym pytaniem: „Co za rakieta padel Powinienem kupić?" Rzeczywiście, nikt nie chce dokonać niewłaściwego zakupu tylko po to, by po sesji gry odsprzedać swoją rakietę na platformach społecznościowych z 30% rabatem.

Ze względu na mnogość dostępnych alternatyw dokonanie mądrego wyboru może być trudne. Rzeczywiście, mnóstwo rakiet śnieżnych padel są specjalnie zaprojektowane, aby zaspokoić potrzeby początkujących, średnio zaawansowanych graczy i ekspertów. Ponadto rakiety te są dostosowane do różnych podejść do gry, niezależnie od tego, czy kładą nacisk na kontrolę, moc czy wszechstronność.

Okrągły kształt, tylko dla początkujących?

Często spotykam graczy z padel którzy używają rakiety, która nie odpowiada ich stylowi gry, co ogranicza ich zdolność do pełnego wykorzystania właściwości rakiety. Zamiast rozwijać się, gracze ci mogą popaść w stagnację lub nawet regres!

Wśród wielu nowych graczy panuje błędne przekonanie na temat padel. To błędne przekonanie opiera się głównie na fakcie, że 90% rakiet przeznaczonych dla początkujących ma okrągły kształt, ponieważ jest łatwiejszy w obsłudze. Nie oznacza to jednak, że bardziej doświadczony, czy nawet profesjonalny gracz nie może skorzystać z okrągłej rakiety. Faktycznie, jedni z najlepszych rozbijaczy na świecie World Padel Tour używaj okrągłych rakiet, co dowodzi, że kształt rakiety nie jest konkretnie powiązany z poziomem gry, ale po prostu wpływa na charakterystykę gry.

Stephane Penso Osiris Basalto test Palas Starvie

Znaczenie pianki

Poza formą uwaga musi być skupiona na rdzeniu (sercu). Aby to zilustrować, wyobraź sobie, że grasz w siatkówkę (lub piłkę nożną) niewystarczająco napompowaną (miękką) piłką. Unikniesz kontuzji i zyskasz komfort, ale przy niewielkim nacisku niestety stracisz precyzję. Z drugiej strony, używając odpowiednio napompowanej piłki, znacznie poprawisz swoją precyzję w oddawaniu bezwysiłkowych strzałów. Jeśli jednak będziesz musiał wykonać mocniejsze uderzenia bez odpowiedniej techniki, ryzyko kontuzji wzrośnie.

Ta sytuacja sprawi, że będziesz grać z pewnym niepokojem, co spowolni Twój postęp. Jednak gdy już zdobędziesz niezbędne doświadczenie i zrozumiesz jak grać na sztywniejszej gumie, zrozumiesz jakie działania podjąć, a czego unikać, aby osiągnąć optymalne osiągi i wymaganą precyzję, zapewniam Cię, że nie będziesz mógł już wrócić !

Wiedzieć

Head Ekstremalny profesjonalista Head Ekstremalny ruch z bliska

Poziom gry : jeśli jesteś początkujący, wybierz lżejszą i bardziej wyrozumiałą rakietę. Zaawansowani gracze mogą preferować rakietę o większej stabilności i mocy.

Waga : Lżejsze rakiety są na ogół bardziej zwrotne, podczas gdy cięższe rakiety mogą oferować większą moc. Znajdź równowagę pasującą do Twojego stylu gry.

Kształt : śniegowce padel może mieć kształt łezki, diamentu lub okrągły. Każdy z nich oferuje inną charakterystykę pod względem mocy i kontroli. Wybierz ten, który najlepiej pasuje do Twojej gry.

Rdzeń rakiety : Rakiety mogą mieć miękki, średni lub twardy rdzeń piankowy. Miękka pianka może zmniejszyć wibracje, a twardsza pianka może zapewnić większą moc.

Uchwyt : Upewnij się, że chwyt rakiety jest dla Ciebie odpowiedni pod względem rozmiaru i materiału. Dobry chwyt może poprawić chwyt i kontrolę.

Budżet : opcje są dostępne we wszystkich przedziałach cenowych. Należy jednak pamiętać, że rakiety z najwyższej półki mogą czasami mieć niekorzystny wpływ na Twoje wyniki, jeśli Twój poziom gry nie pozwala na ich pełne wykorzystanie.

Wypróbuj zanim kupisz : Jeśli to możliwe, przed podjęciem decyzji o zakupie poświęć trochę czasu na przetestowanie różnych rakiet o różnej gęstości, kształtach i wadze pianki. Większość wyspecjalizowanych sklepów oferuje rakiety próbne, dzięki którym możesz lepiej zawęzić wybór i podjąć świadomą decyzję.

Możesz także poprosić znajomych o wypróbowanie rakiet śnieżnych lub sprawdzić recenzje w Internecie, aby dowiedzieć się, które modele najlepiej odpowiadają Twoim preferencjom.

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !