Pora zaprezentować nowy wykres Padel Inteligencja, która tym razem skupi się na stosunku zwycięskiego punktu do bezpośredniego błędu na torze Premier Padel wśród panów.

Zdobyte punkty i niewymuszone błędy to nie tylko statystyki liczone podczas meczu. Połączenie tych dwóch elementów pozwala łatwo zidentyfikować profil zawodnika (ofensywny lub defensywny) i określić stopień jego skuteczności, czy zdobędzie wystarczającą liczbę zwycięskich punktów lub czy nie odda przeciwnikowi żadnych darmowych punktów.

Przyjrzyjmy się teraz temu wykresowi. Przypominamy, że zbierane są dane dotyczące meczów w pierwszych czterech turniejach sezonu, dotyczące zawodników, którzy rozegrali co najmniej pięć meczów. Od początku roku, Padel Inteligencja zanotowała aż 13.456 10.140 zwycięskich punktów i XNUMX XNUMX niewymuszonych błędów:

Najskuteczniejszy jest Galan!

Aby zidentyfikować te najlepsze, skup się na prawym dolnym rogu wykresu. Widzimy, że tylko jeden zawodnik wyraźnie dominuje w tej kategorii: Alejandro Galan. Hiszpan jest zawodnikiem z najlepszym współczynnikiem zdobywanych punktów (10,5%), przy jednoczesnym utrzymaniu odsetka błędów niewymuszonych poniżej średniej, wynoszącej 4%.

Niektórzy ofensywni gracze, którzy nie osiągają wyniku Galantico, kompensują mniejszą liczbą niewymuszonych błędów, jak Javi Garrido i Paquito Navarro. Pozostali gracze po lewej stronie, jak Agustin Tapia, Alex Arroyo i Franco Stupaczuk, notują ogólnie powyżej średniej pod względem niesprowokowanych błędów.

Chingotto znów się wyróżnia

Jest oczywiste, że Fede Chingotto nie jest graczem takim jak inni. Po jego nieskuteczność w rozbiciu et za kierownicąArgentyńczyk tym razem wyróżnia się tym, że jest zawodnikiem, który zanotował najmniej niewymuszonych błędów (2,5%), jednocześnie zdobywając najmniej punktów zdobywających punkty (3,5%). Znajduje się na końcu trendu, który skupia wielu prawicowców, takich jak Juan LeBron, Javi Rico czy Mike Yanguas.

Widząc ten wykres, lepiej rozumiemy związek pomiędzy Szop pracz a Ale Galan jest wyjątkowy: zespół, który znajduje równowagę pomiędzy atakiem i obroną.

Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!