Meksyk jest naprawdę „miejsce do zobaczenia” dla wszystkich miłośników padel na koniec 2023 roku! Rzeczywiście, kolebka padel na świecie będzie gospodarzem kilku międzynarodowych turniejów organizowanych przez główne tory tej dyscypliny na tym ostatnim odcinku.

A1 Puebli

To właśnie na obwodzie Fabrice Pastor rozpoczynają się działania wojenne. Po zawieszenie turnieju zaplanowanego w Torreón, meksykańska organizacja zaczęła szukać nowej lokalizacji. I tak właśnie w urokliwym miasteczku Puebla, 140 km od stolicy, piłkarze na początku tygodnia zostawili swoje bagaże. Kto zdobędzie tytuł w Meksyku? Koronowany kilka dni temu w Nowym Jorku, Tolito Aguirre et Niemiecki Tito Czy uda im się powtórzyć swój wyczyn? Odpowiedź w tę niedzielę.

Gwiazda FIP Puebla

Czy Puebla stałaby się miastem padel w Meksyku ? Być może jest jeszcze za wcześnie, aby to stwierdzić, ale jasne jest, że to wspaniałe miasto z kolorowymi uliczkami będzie w tym tygodniu gospodarzem nie jednego, ale dwóch międzynarodowych konkursów. Z jednej strony mamy, jak widać nieco powyżej, tzwA1 Padel a na drugim FIP Gwiazdka, w której znajdziemy sześcioro Francuzów. W rzeczywistości dwie pary w 100% trójkolorowe wybrały się na wycieczkę Bastien Blanqué / Dylana Guicharda et Thomasa Vanbauce'a / Dorian DeMeyerI Maxime Moreau który gra u boku Jacobo Pereza Cendo. Najnowsi zwycięzcy FIP Rise Antalya, Thomas Leygue i jego partner Ferran Insa również tam są i tworzą rozstawiony z numerem 2 w zawodach.

WPT Meksyk Open 1000

Nieco później w miesiącu, od 20 do 26 listopada, nadejdzie kolej na graczy World Padel Tour przybyć do Meksyku na Open 1000. W tym meksykańskim etapie, który odbędzie się na kilka tygodni przed finałem Master, wezmą udział najlepsi na świecie. W zeszłym roku Paquito Navarro i Juan Tello zwyciężyli w wielkim finale z Pablo Limą i Franco Stupaczukiem, podpisując tym samym swój pierwszy wspólny sukces. Wśród kobiet mogliśmy być świadkami jedenastego tytułu w sezonie pary Salazar/Triay.
Kto w tym roku zabierze do domu puchar? Odpowiedź za trzy tygodnie.

FIP Platynowy Meksyk

Zaraz po FIP Star w Puebla gracze udadzą się do Mexico City, aby wziąć udział w FIP Platinum, najwyższej kategorii turniejów FIP Tour.

Główny PKB Meksyku Premier Padel

Wreszcie to właśnie w Acapulco, ojczyźnie pala i małej żółtej kuli, ten meksykański epos ma się zakończyć. Rzeczywiście, zaraz po WPT Mexico Open, śmietanka padel Świat spotka się od 27 listopada do 03 grudnia w pięknym nadmorskim kurorcie. Jednak w chwili pisania tych słów jeszcze tego nie wiemy jeśli to spotkanie może się odbyć ponieważ po przejściu burzy Otis w okolicy zgłoszono liczne zniszczenia w GNP Arena, miejscu, w którym powinien odbyć się turniej. Na chwilę obecną turniej jest jeszcze potwierdzony i nie mamy żadnych dalszych informacji od organizatorów.

Sebastien Carrasco

Przyszły naturopata i pasjonat padel, Seb jest dżentelmenem zdrowia/żywności Padel Magazine. Żongluje między olejkami pala, quinoa i olejkami eterycznymi. Od prawie dwóch lat z taką samą pasją zajmuje się nowiną o małej żółtej piłeczce.