Jest Niespodzianka w drugiej połowie XNUMX. rundy mężczyzn du World Padel Tour Decathlon Amsterdam Open ze zwycięstwem Arroyo / Rubio przeciwko Tapia / Coello.

Pierwsza światowa para Agustín Tapia / Arturo Coello prawdopodobnie nie miała dobrego dnia. Jednak Gonzalo Rubio i Álex Arroyo, jedenasta para w tym turnieju, uzyskali wyjątkowy wynik, pokonując wspaniałego Rubio.

Było to piąte starcie pomiędzy tymi parami. Sewillijczyk i Walencik ani razu w czterech meczach z czołową parą świata nie wygrali ani jednego seta.

Ten piąty mecz jest zatem właściwy dla Rubio / Arroyo, któremu udaje się wygrać to spotkanie w 5 setach 3/6 3/4 6/6.

Zwycięstwo Arroyo Rubio

Pierre Fournier, pasjonat padel, podaje nam swoją analizę:

„Remis nie był łaskawy jak na pierwszą rundę. Nawet jeśli Coello i Tapia zostaną uznani na torze za potwory, nie powinniśmy lekceważyć Arroyo i Rubio, którzy są świetnymi graczami. Obserwując Coello na boisku, miałem wrażenie, że nie jest w najlepszej formie. Jego woleje były mniej ostre niż zwykle i popełniał wiele błędów. Zauważyłem też pewne oznaki zmęczenia na początku meczu, jakby wiedział, że nie jest w najlepszej formie. Obok Tapia wydawał się bardziej rozmowny, co zachęcało go bardziej niż zwykle.

Jednak prawdziwą gwiazdą tego meczu był bez wątpienia Rubio. Zadziwił mnie w każdym aspekcie gry. W pewnym momencie myślałem nawet, że Arroyo załamie się pod presją. Jednak obaj trzymali się swojej taktyki do samego końca, co w starciu z tymi dwoma tytanami nie było łatwe. Arroyo doskonale wykorzystał równoległy lob, aby odepchnąć Coello, jednocześnie strategicznie ustawiając się pośrodku, gdy gra wysoko.

Jest dla mnie jasne, że mecze Coello i Tapii były dogłębnie analizowane przez wiele godzin w celu znalezienia skutecznej strategii, zwłaszcza biorąc pod uwagę ich dominację w pierwszej połowie sezonu. Sezon jest długi i obfituje w wiele meczów, być może ta porażka to po prostu efekt chwilowego spadku formy jedynek. Ale to pokazuje, w jakim stopniu padel jest nieprzewidywalny i ekscytujący!”

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.