Klub piłkarski Major League Soccer w Stanach Zjednoczonych, Los Angeles Galaxy, ogłosił utworzenie Galaxy Park we współpracy z menedżerami Dignity Health Sports Park (DHSP). W nowym kompleksie, który znajdzie się na terenie kampusu DHSP, znajdzie się m.in padel wśród oferowanych zajęć.

Oprócz pięciu boisk piłkarskich 5×5, dwóch boisk do futsalu i ośmiu kortów do gry w pickleball, cztery padel są planowane w sercu tego nowego parku sportowego w mieście Carson w Kalifornii. Gabriel Perez, przedstawiciel AGIA, LLC, który jest odpowiedzialny za budowę terenu, nie krył swojego entuzjazmu: „Ta okazja jest kluczem do naszej misji odkrywania padel na całym świecie […] Mamy nadzieję, że nasze doświadczenie i wiedza pomogą zbudować silną i zróżnicowaną społeczność padel".

Jak wspomnieliśmy jakiś czas temu, tzw padel USA rozwijają się coraz bardziej i tego typu inicjatywy powinny dać impuls. Ze względu na duża liczba graczy pickleball po drugiej stronie Atlantyku, faktycznie mówimy, że padel ma dużo miejsca na ulepszenia.

Galaxy Park zostanie otwarty w marcu 2023 roku z okazji 20-lecia Dignity Health Sports Park.

Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!