Le padel, dynamicznie rozwijający się sport rakietowy, ma charakter integrujący stopniowo do francuskiego haraczy w formie „stół 5 rakiety„, pozycjonując się jako piąty sport w zawodach. Integracja ta jest widoczna na różnych turniejach w całej Francji, zwłaszcza w St Chamond, Rochefort, Lagord, Bourg lès Valence, Grenoble, Montpellier, Nancy i Rennes. Szczegóły turnieju m.in padel są dostępne na oficjalnej francuskiej stronie internetowej racketlon: Francuskie turnieje rakietowe. Wydarzenia te odbywają się zazwyczaj w niedziele, co dodaje dodatkowego wymiaru tradycyjnym losowaniom gier podwójnych i mieszanych.

Wykonanie odcisków ucha jest konieczne, abyśmy mogli stworzyć Twoje monitory padelartyści, często wywodzący się ze środowiska tenisowego lub uprawiającego inne sporty rakietowe, są zapraszani do rywalizacji z doświadczonymi rackathlonistami w meczach, w których liczy się wszechstronność. Aby głębiej zanurzyć się w tej sportowej synergii, podcast zatytułowany „Sport in Focus” omawia ten fascynujący temat od 34. minuty, dostępny tutaj: Sport w centrum uwagi – podcast.

Szał na turnieje z wieloma rakietami stale rośnie, łącząc padel z innymi sportami rakietowymi w formacie inspirowanym rakietą. Turnieje te odbywają się w różnych strukturach:

Rozwój ten spowodował również konwersję byłych mistrzów rakiety padel, tak jak Krzysztof Kren, austriacki numer 1 i była mistrzyni świata w racketlonie, a także Margaux Randjbar, francuska numer 30, była francuska numer 1 i pierwsza dziesiątka świata w Racketlon. Ich podróże ilustrują przenikanie się i komplementarność między tymi dyscyplinami, a ich historie można poznać bardziej szczegółowo, korzystając z poniższych linków:

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.