w Karaczi, na południe od Pakistanu, dziwne pole pojawiło się w samym środku Legends Arena, ogromnego kompleksu sportowego w mieście. Kraina padel po raz pierwszy obiekt ujrzał światło dzienne, po pewnym czasie kolejne i tak dalej, tak że dziś kompleks ma obecnie 5 utworów!

Przyjazd padel w Pakistanie

Za manewrem stoi dwóch ludzi: Dżahangir Khan, pakistański gracz w squasha i prezes Legends Arena, a także Talal Shah Khan, dyrektor generalny Legends Arena. Obaj mężczyźni postanowili zjednoczyć się w tym projekcie, aby promować padel w Pakistanie.

Pomysł pochodzi od Talala, który odkrył padel podczas podróży do Dubaju. Jak wiemy, ten sport nabrał na dużą skalę w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie zna A wykładniczy wzrost. Po odkryciu tej dyscypliny biznesmen powiedział sobie: „Jeśli jest wystarczająco dobre dla Dubaju, powinno być również wystarczająco dobre dla Karaczi.” Oto jak padel urodził się w tym mieście w Pakistanie.

La padel w Pakistanie, sukces?

Zakład został przyjęty i od sierpnia 2023 roku działa pierwsze pole. Teraz pojawia się pytanie: le padel czy podbił serca Pakistańczyków? Najwyraźniej tak!

Według danych Legends Arena średnia frekwencja wynosi ok 500 do 800 osób dziennie, a w weekendy liczba ta wzrasta. Do tego Talal Khan dodał również: „Niedawno odbył się turniej W ciągu 48 minut rejestruje się 30 drużyn. Bilety na kolejny nadchodzący turniej są już wyprzedane, a zapotrzebowanie również na kategorie kobiet jest duże."

Pakistan, jak wiele krajów, Zobacz to padel zacznie podbijać serca swoich mieszkańców. Ale jaka przyszłość dla tego sportu w tym azjatyckim kraju? Otóż ​​sprawa jest bardzo prosta: firma Legends Arena oświadczyła, że ​​studiuje pomysł stworzenia centrów padel bardzo duża skala. Kompleksy, które można by nazwać Legendy Padel edycja i na kogo można było liczyć 25 do 30 utworów !

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.