PIerre Lamour„Francuz” na wygnaniu w Hiszpanii, profesor i kierownik techniczny padel Klub Vals Axarquia w Torre del Mar otwiera swoją kolumnę padel „Techniczne i taktyczne”. Regularnie znajduj artykuły i filmy o tym, jak grać padel dzięki Pierre Lamoure. więcej informacji tutaj o jego programie.

Świetny klasyk WPT! Spektakularny, „par 3” ma być przebojem padel definitywny, którego jedynymi parami jest wyjście przy drzwiach, aby spróbować umieścić go z powrotem w grze lub dla najlepszych graczy, aby odeprzeć uderzenie, zanim piłka dotknie tylnej ściany.

problematyczny

Jesteś w ataku, przy siatce i dostajesz niezbyt głębokiego loba, więc chcesz zdobyć punkt wybijając piłkę w boczną ścianę po uderzeniu w tylną ścianę.

Rozwiązanie:

Ten strzał jest z pewnością najbardziej technicznym w tym sporcie. Odpowiada to dokładnie serwisowi z rotacją górną wykonywanym w tenisie.

  • Lekko wygnij ciało
  • Dołącz do stóp
  • Flex następnie skoczyć do przodu
  • Nadgarstek wystrzelony na zewnątrz (wymowa)
  • Wysoka prędkość główki rakiety
  • Uderz piłkę jak najwyżej nad głowę
  • Uderz w to górną częścią rakiety od „7:00 do 14:00”

Jednak dwa zalecenia:

Musisz być w stanie przejść do przodu w momencie uderzenia w rakietę, skacząc do przodu.

Musimy skupić się bardziej na technice niż na sile

Punkt uderzenia w ziemię: trochę przed linią

Punkt uderzenia w ścianę: mniej więcej na poziomie pierwszego słupka z tyłu

Uwaga: ten strzał padel jest technicznie trudna i fizycznie dość obciążająca. Dlatego radzę ćwiczyć go często i przez krótki czas, aby nie męczyć ramienia i nadgarstka.

Powodzenia ! I do zobaczenia wkrótce

Pierre Lamouré

Pierre Lamouré jest jednym z technicznych filarów Padel Magazine. Założyciel Upadel.net regularnie oferuje tematy techniczne i taktyczne padel. Pytanie ? Zapotrzebowanie ? nie wahaj się z nim skontaktować pod adresem pierrelamoure @padelmagazyn.fr