W Holandii padel zaczyna rozmawiać wraz z inauguracją pierwszego klubu padel indoor w tym kraju, który ma już kilka boisk zewnętrznych i znanych par.

[src googlemap = ””]

Położony 30 minut od Rotterdamu, klub padel La Playa oferuje usługi, które mogą zbladnąć niektóre hiszpańskie kluby.

Playa oferuje przede wszystkim kryte centrum składające się z 4 osób padel wszystko panoramiczne. Wysokość wynosi około 8 metrów, więc na tym poziomie nie ma zbyt wielu problemów.

W ciągu dnia ten klub jest bardzo czysty, ze świetlikami wszędzie, aby grać prawie bez światła. Jest to wyraźna zaleta dla graczy, którzy mają problemy z oświetleniem boiska.

Klub oferuje również korty tenisowe 2 Beach, które można łatwo przekształcić w boisko do siatkówki plażowej. Dzięki sali fitness i boiskom piłkarskim 2 3 / 4 kompleks sportowy jest szczególnie dobrze zaopatrzony.

Ogromnym atutem tego klubu jest ta centralna przestrzeń: „Oczywiście zadaszony taras pośrodku tych panoramicznych terenów… Trzeba powiedzieć:”„Prawdziwy faworyt''.

Marcel Bogaart, właściciel tego centrum mówi, że „le padel to jego wielka pasja„. W wieku 42 lat jest właścicielem dwóch restauracji i od ponad roku próbował stworzyć własną padel.

Po miesiącach otwarcia 3 jest już blisko 200 różnych graczy, którzy przybyli do tego centrum. "Pnasz w chwili, gdy są tylko socjotechniki 20, ale wielu graczy przychodzi co najmniej raz w tygodniu, aby zagrać co najmniej 2 godzin ”.

Obszar zalesiony, dobrze przemyślany bar, bardzo duża antresola z widokiem na centralną z ogromną atmosferą. La Playa jest bardzo dobrze znana z dwoma dodatkowymi miejscami do gry w tenisa plażowego i siatkówki plażowej.

Na inaugurację zanurzyliśmy się w kulturę hiszpańską, w tym ze światową parą 14, Uri Botello, która była w stanie pokazać nam dobrą stronę tego sportu.

Le padel nadal rozwija się bardziej ogólnie w Europie. Ale we Francji nadchodzący rok zapowiada się wybuchowo, ponieważ pojawi się wiele nowych klubów padel i kilka dużych ośrodków, które mogą się wkrótce wykluć… Ciąg dalszy nastąpi.

Franck Binisti - Padel Magazine

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.