W Holandii padel zaczyna zyskiwać na popularności dzięki inauguracji pierwszego klubu halowego w tym kraju, który ma już pewne znane i znane boiska.

[src googlemap = ””]

Znajdujący się w odległości 30 od Rotterdamu klub wiosłowy La Playa oferuje usługi, które mogą wkurzyć niektóre hiszpańskie kluby.

Playa najpierw oferuje centrum halowe złożone z kortów wiosłowych 4, wszystkie panoramiczne. Wysokość obraca się wokół mierników 8, więc nie ma większych problemów na tym poziomie.

W ciągu dnia ten klub jest bardzo czysty, ze świetlikami wszędzie, aby grać prawie bez światła. Jest to wyraźna zaleta dla graczy, którzy mają problemy z oświetleniem boiska.

Klub oferuje również korty tenisowe 2 Beach, które można łatwo przekształcić w boisko do siatkówki plażowej. Dzięki sali fitness i boiskom piłkarskim 2 3 / 4 kompleks sportowy jest szczególnie dobrze zaopatrzony.

Ogromnym atutem tego klubu jest ta centralna przestrzeń: „Taras oczywiście zadaszony pośrodku tych panoramicznych terenów ... Trzeba powiedzieć:„Prawdziwy faworyt''.

Marcel Bogaart, właściciel tego centrum mówi, że „Padel jest jego wielką pasją”. Jest już właścicielem dwóch restauracji w 42 i od ponad roku próbuje stworzyć własne centrum padel.

Po miesiącach otwarcia 3 jest już blisko 200 różnych graczy, którzy przybyli do tego centrum. "Pnasz w chwili, gdy są tylko socjotechniki 20, ale wielu graczy przychodzi co najmniej raz w tygodniu, aby zagrać co najmniej 2 godzin ”.

Obszar zalesiony, dobrze przemyślany bar, bardzo duża antresola z widokiem na centralną z ogromną atmosferą. La Playa jest bardzo dobrze znana z dwoma dodatkowymi miejscami do gry w tenisa plażowego i siatkówki plażowej.

Na inaugurację zanurzyliśmy się w kulturę hiszpańską, w tym ze światową parą 14, Uri Botello, która była w stanie pokazać nam dobrą stronę tego sportu.

Padel kontynuuje swój rozwój bardziej ogólnie w Europie. Ale we Francji nadchodzący rok zapowiada się wybuchowo z wieloma nowymi klubami Padel i kilkoma dużymi ośrodkami, które wkrótce mogą się wykluć ...

Franck Binisti - Padel Magazine

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.